Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mitől hal meg a videó kártya?

Mitől hal meg a videó kártya?

Figyelt kérdés
A H1Z1:King of the kill nevű játékkal játszom, és ugyan a játék tele van hibákkal és minden lehetséges módon chrash-el, ez a hiba kicsit aggasztó. Asus GTX 580-am van, és elég gyakran lefagy a játék de hang van mellette,illetve ez által a gép is lefagy, nem tudok kilpni semmiből, újra kell indítanom. A jelenség az, hogy a képernyőn szabályos távolságra több vízszintes zöld csík jelenik meg. Ezek rövid kis csíkok, kettő egymás alatt és így olyanok mi mint ha pontok lennének. Néha ilyen szivárványosan felvillan egy-egy ívben valami. Eddig nem fagyott le a gép tőle, csak a játék halt meg és be is zárta magát, akkor azt írta alul egy értesítés, hogy a videó kártya illesztő szoftvere leállt, de helyrejött. Erre is már ezerféle megoldást kerestem, mindent kipróbáltam és semmi nem használ. Valami ötlet?

2017. jan. 21. 13:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezek így látatlanban vagy VRam, vagy túlmelegedésre utaló jelek.


Érdemes volna megnézni, egy normális grafikai teszten/Furmark, Kombustor/ a hőmérsékletét a kártyának. Sajnos az állandó melegedés, már tud ilyen hibákat okozni, ezekre jellemző, hogy "hideg" kártyánál nem jelentkezik, csak bizonyos hőfok felett.


Alapos terhelés teszt, és nem játékkal, hanem speciálisan erre való programokkal.

2017. jan. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Játék közben olyan 76 fokra ment fel max a kártya, esetleg tudsz mondani több ilyen programot is?
2017. jan. 23. 01:15
 3/6 A kérdező kommentje:
Olyasmi programra gondolok ami a kártya állapotát teszteli, nem a hőt.
2017. jan. 23. 11:52
 4/6 anonim ***** válasza:
A Furmark és a Kombustor is ilyen. A hőmérséklet a terhelés függvénye.
2017. jan. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
A remény hal meg utoljára.
2017. jan. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Furmark stress teszt azonnal le shutdown-olta a gépet. Kombustor semmit nem mutatott csak fps-t mért de nem volt hiba meg semmi. Fogalmam sincs mi lehet a baja :/ Azt hogy a kártya memóriája hibás-e azt nem tudom valamivel tesztelni? Mert azt tudom hogy húzott kártyáknál a memória megsülhet aztán jönnek a gondok, de letöltöttem MSI afterburner-t és az órajelek normálisnak tűntek.
2017. jan. 25. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!