Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A router miért csak 0,5...

A router miért csak 0,5 megabitet tud biztosítani a 7-ből?

Figyelt kérdés
Régen hibátlan volt. A gépen, ahol vezetékesen csatlakozott a hálózathoz, ott tudott 7-et, meg a laptopon is. Most egy idő után (1-2 nap) leesik a letöltési sebesség 0,5 megabitre. Ez menetrend szerű, és vezetékesen bezzeg hibátlan. A régi router-el jó volt, az újjal meg egy szar. Ugyanez van a telekom routerével is egy ismerősömnél. Neki is adtak egy új, hihetetlenül fos routert, és azzal még gyakrabban megesik.
2019. júl. 24. 11:09
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
14%
Milyen 7 megabitről beszész? Manapság már 100 megabiteknél tartanak a gagyibbak is.
2019. júl. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott hogy a szolgáltató modemet ad nem pedig routert. Az hogy van benne (router funkció) wifi meg több UTP kimenet az már csak extra.

Ha ilyen hibákat érzékelsz akkor az nem a modem hibája hanem a szolgáltatóé.

Azt meg tegyük tisztába hogy megabit, vagy megabyte.

Mert 0,5 megabit az 64 kilobyte, ami kb manapság vicc kategória lenne, kb az ADSL korszakában 15 éve volt ilyen letöltési sebesség.

2019. júl. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

A közeli 20 ezer fős városban is 10 megabites az alapcsomag kedves 1-es! Az is valami 4 ezer forinttól kezdődik kedvezményekkel.


2.: LEírom még egyszer. Vettünk egy router-t, de állandóan leesik 0,5 mbs-re a sebesség. A gépről, ahonnan megy a router, ott 7 mbs. Reboot után viszont már wifiről is megy a 7 mbs. A régi router-el nem volt ilyen probléma!

2019. júl. 24. 12:05
 4/32 anonim ***** válasza:

#1: Akkor egy gagyi szolgáltató: [link]


Kérdező: nézd meg a WiFi -ket a környéken, melyik chanell -t használják, valószínűleg mindenki az alapértelmezett -et, és ezért van leterhelve.

[link]

2019. júl. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:

Ja'h és amit linkeltem DiGi -s:

Budapest 6., 9., 10.,11.,15.,19. kerület, Debrecen, Szeged, Zalaegerszeg... Ahol nincs optika csak régi kábelmodem.

2019. júl. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
73%

Ki beszél itt az internet csomagról? Te a router sebességéről kérdeztél csak. 10 megabites routert már nem árulnak. Ja, hogy az internetcsomag olyan, kit érdekel, ha nem azt kérdezed?


2 ugyanarra a routerre kapcsolódó gép között (lehetőleg úgy, hogy egyik kábelen van) mit mérsz?


Az mbs pedig mint mértékegység nem létezik.. Nekem még mindig nem tiszta, hogy az Mbps (megabit/sec) vagy MB/s (megabyte/sec) akarna lenni.

Arról nem is beszélve, hogy a kérdésben szereplő "megabit" az nem is sebesség mértékegység, hanem adatmennyiség, bár a környezetből kiderül hogy az megabit/sec lenne (vagy MB/s mint később kiderült) Illene tisztában lenned az alap fogalmakkal.

2019. júl. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
6.: Jól van akkor, nem vagyok tisztában az alapfogalmakkal. Na és?? Te tisztában vagy, és francot nem tudsz mégsem. Na bummm, a valagadat kitörölheted vele!
2019. júl. 24. 13:25
 8/32 A kérdező kommentje:

4.: Köszi, de ezen már túl vagyok!

Nekem is ezt mondták, hogy egy csatorna le van terhelve, de ez kamu!


Külföldi fórumokon olyasmit olvastam, hogy a routerben megtelik a memória, és ezért lassul le, mint állat. A reboot viszont megoldja azonnal, elvileg törli a memóriát. Nem gondolod, hogy nem a leterhelt csatorna a probléma, ha a reboot tökéletesen megold mindent egy időre?

2019. júl. 24. 13:28
 9/32 A kérdező kommentje:
Egyébként a firmware update is kész, de semmit sem segített! :(
2019. júl. 24. 13:29
 10/32 anonim ***** válasza:

"Ez menetrend szerű, és vezetékesen bezzeg hibátlan."

Most akkor csak a wifivel van baj? Vagz a vezetekes nettel is?

2019. júl. 27. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!