Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a baj, hogy ha a...

Mi lehet a baj, hogy ha a laptopom tápadapterének naprakész a drivere?

Figyelt kérdés
A laptopom már egy ideje azt játssza, hogy bizonyos programok és műveletek közben nem tölt. Nem mindig csinálja, de elég gyakran. Általában olyankor, ha egy nagyobb igényű program fut, pl egy játék, de ez nem törvényszerű. Ha alt+tabolok akkor rövid időn belül magához tér és elkezdi tölteni. Ezt a végsőkig csinálja, szóval ledraineli teljesen az aksit. Amit nem értek, hogy nem mindig csinálja, de elég gyakran és ugyan azokról a programról beszélünk. Az adapter illesztőprogramja frissítve van és mégis ezt csinálja. Bár nem hiszem, hogy hardveres, mert akkor soha nem töltene és nem specifikusan programok aktív futtatása közben. Ez is fura, hogy ha alt+tab van és a háttérben fut, akkor meg minden rendben.

2020. máj. 8. 09:17
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hozzáírni, hogy ilyenkor azt írja, hogy nincs csatlakoztatva. Tehát nem plugged és not charging. Szóval bizonyos műveletek közben nem veszi fel a töltést és úgy érzékeli, hogy nincs csatlakoztatva
2020. máj. 8. 09:35
 2/5 Mr. V. ***** válasza:

1. Táphoz nem kell driver, hiszen mit kéne "vezérelni" rajta, a táp csak áramot ad.

2. Ha a gyártó oldaláról letölthető chipset vagy battery manager driverekre, programokra gondolsz, azok sem felelősek a töltésért, hiszen a gép kikapcsolt állapotban, DOS módban, vagy akár a BIOS működése alatt is tud tölteni, tehát az elképzelésed (driver szükséges a töltéshez) már itt megbukott.

3. Ez egy négyszögletű alkatrész hibája. Nálam is van ilyen egy régi laptopnál, hogy tölteni csak kikapcsolt/pihentetett állapotban lehet, mert amikor fogyaszt a gép, nem megy át az alkatrészen kellő áram és így azt jelzi, hogy másodpercenként többször kihúzva, bedugva lenne a táp... és így "töltés" közben is merül.


Esetedben ez azért függ össze egyes programokkal, mert ha rendesen van telepítve az alaplapi driver, akkor normál esetben egy 2GHz-es proci 80%-ban 500-800MHz körül dolgozik, csak terhelve ugrik 2GHz-re. Tehát a fogyasztása is csak akkor lesz nagy, ha 2GHz-en megy... és az adott programjaid terhelik, azaz tartják a magas processzor használatot.

Ha átváltasz egy másik programra és lecsökken ez a magas proci használat, az pedig a win beállításaiból adódik, ugyanis a rendszer panelon beállítható, hogy a háttérfolyamatok mennyi erőforrást kapjanak és ez alap esetben mindig kicsi, pont azért, hogy ha filmet nézel, akkor egy háttérben futó konvertálás mondjuk ne akassza meg a filmet, ne legyen darabos a lejátszás.


A drivereket pedig nem szükséges frissíteni, főleg nem MS Update forrásból, kizárólag a gyártói forrásokból (gyártó honlapja). Intel esetében vannak olykor funkcióbővülések, de másnál (LAN, Wifi, VGA) én nem tapasztaltam semmi különöset, így a laptop gyártójának oldalán kiadott utolsó verzió teljesen tökéletes.


Szóval a gép sajnos szervizre szorul. Igazából pár száz forintos alkatrészről van szó, de szervizben ez 5-10e Ft-os javítási díjba fog kerülni.

2020. máj. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És akkor miért van az, hogy nem mindig nem szakítja meg 5Ghz-től? Vagyis nem mindig csinálja. Néztem már amúgy a teljesítménynél, pont ezt tesztelve és ugyanakkora igénybevételnél egyik programnál csinálja, másiknál nem. E mellett pedig van konkrét illesztője az adapternek, lehet pont ezt hivatott vezérelni, hogy már oprendszerben egyéb folyamatoknál vezérelje a nagyobb teljesítménynél, nem tudom. A baj, hogy meg akartam próbálni, hogy átváltson és battery nélkül használjam, de 2 csavar meg sem mozdul, úgy szorul, felteszem a hőtágulástól gyógyult bele. Így ki se tudom venni, mert csak a csavar fejét gyaláznám szét. Jelenleg amúgy 91% processzorhasználatnál tölt és gyakran mikor lejjebb esik szakad meg egy pillanatra
2020. máj. 8. 10:57
 4/5 A kérdező kommentje:
2-t akartam írni, amúgy 2,7-es
2020. máj. 8. 11:00
 5/5 Mr. V. ***** válasza:

Vedd figyelembe a 32 és 64 bites programokat!

32 bitesnél a 100% procihasználat nem azonos a 64 bites program procihasználatával, hiszen az egyik esetében (32 bit) csak félgőzzel dolgozik a gép, noha 100%-ot ír.

2020. máj. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!