Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A laptop aksija merül használa...

A laptop aksija merül használat nélkül is?

Figyelt kérdés
Pl ha teljesen feltöltöm de egy hétig pl elutazás miatt nem nyúlok hozzá.

2020. okt. 13. 15:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Szép lassan, de merül.
2020. okt. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%
Igen, mert az akkunak van egy belső ellenállása, ami folyamatosan kisüti. Meg a laptop is használja a CMOS chip ellátására és az óra járatására, az elem csak arra az esetre van benne, ha az akku lemerül vagy eltávolítják.
2020. okt. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, merül. Minden anyag (még a szigetelők is valamennyire) vezeti az áramot.

Nem tudom, hogy 1 hét alatt mennyit merül...

Nekem 1-1,5 hónap alatt teljesen lemerült a laptop akkumulátor.

(Telefonnál más a helyzet, alig merül még 1 hét alatt is.)

2020. okt. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szirty ***** válasza:
100%

"Meg a laptop is használja a CMOS chip ellátására és az óra járatására"


Mivel ez a kettő elketyeg egy CR2032-es gombelemről 4-6 évig, nem mondanám hogy számottevő hatása lenne az akku töltöttségére.


Kérdezőnek:

Attól is függ hogy merül-e ha nem használod hogy kikapcsolod-e egyáltalán. Ha bekapcsolva vagy készenlétben magára hagyod akkor sem használod! :)


Egyébként az akku önkisülése miatt is veszít töltést, ahogy az előttem szólók is írták. Ha ki van kapcsolva a gép akkor emiatt a leginkább.


Kivéve ha van olyan USB portja ami kikapcsolt állapotban is ad feszültséget. Az üresen járó konverter vesztesége pár nap alatt képes kinullázni az akkut.

(ilyen lehetőség van pl. HP Probook gépeknél. Az ilyen USB portot egy villám szimbólum jelöli. BIOS setup-ban kikapcsolható ez a feature).

2020. okt. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ki van kapcsolva amikor nem használom, és nincs csatlakoztatva hozzá semmi. Egy ASUS laptop egyébként, időközben vettem egy új gépet, emiatt csak ritkán nyúlok már hozzá.
2020. okt. 13. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!