Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Notebook-vásárlás sok évre:...

Notebook-vásárlás sok évre: Intel 6. generációs üzleti, vagy mai Intel 11. generációs sima? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sok éves tartós használatra szeretnék notebook-ot vásárolni. A mai 250 körüli árúak a sima felhasználói kategória, bizonytalan műanyag borítással és zsanérokkal, melyek kérdés hogy mikor adják meg magukat.

Az üzleti notebook-ok újszerűek (vannak cégek, melyek ilyeneket árulnak és garanciát is adnak rá). A processzor nem korszerű, de netezés, Youtube-ozás lenne, viszont hordozni is jó lenne és ami nem üzleti, azokkal tapasztalatom hogy instabil. Nem egyet láttam már hogy zsanér megadta magát, vagy műanyag borításnak lett valami baja.

Akku szempontjából bírhatja elég jól a 6. generációs Intel, azóta a fogyasztás jelentősen nem mérséklődött processzorok terén?



2021. nov. 18. 15:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Akkut tuti cserélned kell benne, de amúgy jól bírják, nekem is 6.gen üzleti laptopom van, céges, ők vették anno és kézről kézre járt, ahogy cserélődtek a dolgozók. RAM bővítést kellett már kérnem bele (fejlesztői munkához), az akku meg fél óra videómeeting után feladja a harcot, de ennyi baja van csak. Meg a 3G modemet eltávolították belőle (a SIM foglalat ott van, de hiába teszel bele bármit, a modem ami fogadná nincs ott).
2021. nov. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm.

Dell gépre gondoltam egyébként megvétel szempontjából, azt hiszem Dell vagy HP, e kettő képviselteti magát nagyon jól üzleti szegmensben.

Szóval vagy egy 6. generációs üzleti, vagy egy ilyen, mai, 11. generációs, korszerű processzorral:

[link]

2021. nov. 18. 15:57
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

Én nem kíméltem Dell Inspirionom és a zsanér nem adta meg magát 7 év alatt - pedig ez nem üzleti hanem műanyag laptop volt.


" A processzor nem korszerű"

Valóban nem korszerű, inkább úgy fogalmaznék mára már hulladék, egy újabb telefonban lévő soc sokkal komolyabb azoknál.


" ami nem üzleti, azokkal tapasztalatom hogy instabil."

Ezt hívják user errornak.



"Akku szempontjából bírhatja elég jól a 6. generációs Intel, azóta a fogyasztás jelentősen nem mérséklődött processzorok terén?"


És itt van a legnagyobb tévedés. A fogyasztási keretek sok sok éve fixek, ami változik az a fogyasztási kereten belül a processzorok számítási teljesítménye. Míg egy 15 Wattos 6gen intel teljesítménye számítási teljesítménye X, addig egy ugyanilyen 11 gené legalább ennek a négyszerese egy Ryzen7 pedig több mint tízszerese. Ha adott villamos teljesítményből 10szer gyorsabb valami, akkor ugyanazt a munkát tizedannyi áram felhasználásával megcsinálja ezért a modern ultrabookok már simán hozzák a 10 óra feletti üzemidőt, a 13-16 óra sem ritka.


Persze lehet mondani, hogy oké csak youtubeozásra kell... A Youtube kétféle videókódolást használ: VP9 és av1. A 6gen procikban lévő IGP még nem támogatja hardveresen a VP9 dekódolást sem, így egy 6gen intel processzornak erőből kell megoldani azt a videókódolási folyamatot ( jelentős fogyasztást és hőt generálva ) amit az újabb processzorok megoldanak minimális fogyasztással a beépített fixfunkciós dekóderök segítségével.


Az valóban igaz, hogy a pl a 15 wattos processzorok fogyasztása nem mérséklődőtt, az ma is 15 watt. Csak a 6gen esetében 15Wattból kaptál 2magot 4 szállal, ma meg ennyiből kapsz 8 magot 16 szállal :)


Én 250 000 forintot biztosan nem adnék egy 5-6 éves használt lomért, ami meg sem közelíti a mai 250 000Ft-os laptopok teljesítményének az árnyékát sem.

2021. nov. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Akkor már miért nem veszel egy olyat mint amit linkeltem a hozzászólásom végén? Teljesen Windows 11 kompatibilis, üzleti gép, és garancia is van rá.


[link]


De találhatsz még sok ilyen eladót, és még több hasonló gépet.

2021. nov. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Az üzletiben viszont dedikált videokártya is van és lehet hogy az sokkal jobb mint a mai integráltak és esetleg az hardveresen el is végzi a korszerü video-dekódolást.

A műanyagra írtam hogy instabil és érdekesnek tartanám ha ez "user error" lenne, mindenre nagyon szoktam vigyázni, van egy sima több mint 10 éves notebook-om semmi baja nincs.

2021. nov. 18. 16:23
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megnézem.

Aki írta a youtube video-dekódolást: én úgy tudtam, hogy x264 és hogy már régóta támogatják natívan a processzorok, de akkor lemaradásban vagyok.

2021. nov. 18. 16:38
 7/12 anonim ***** válasza:
Mai . Eleve 3* gyorsabb , új nem szetcseszett hulladék
2021. nov. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Biztos ez sincs szétcseszve (6. gen), sok rá a vállalt gari. :)
2021. nov. 18. 17:06
 9/12 anonim ***** válasza:

"Az üzletiben viszont dedikált videokártya is van"

Ami ugyanúgy 6 éves.


" és lehet hogy az sokkal jobb mint a mai integráltak és esetleg az hardveresen el is végzi a korszerü video-dekódolást."

Ha rendelkezik a szükséges dekóderekkel. Nvidia esetén ez kizárt, mert akkoriban még nem volt NVDEC implementáció, ahogy a Vega20 előtt sem volt UVD támogatása a VP9nek az AMDnél.


A linkelt 250 000-res Dell notiban sincs pl dedikált videókártya ( mondjuk 250 000-ért amúgy is egy vicc ) és azt se fejeltsd el, hogy a dedikált videókártya is árammal megy - az akkuidő rovására.


Ha nem akarsz játszani, 3D renderelni, CAD-ezni akkor semmi szükséged nincs dedikált videókártyára.


Felnéztem a laptop.hu-ra, a lenovo notikra 3 év garancia van ( ahogy láttam néhány HPra is, cska futólag néztem meg a listát ). Mi értelme venni 250 000-ért egy olyan 3 éves laptopot amit linkeltek 1,5 év garival amikor annyiért vehetsz egy újat 3 év garival? Ha tételesen nézem:

-gyengébb proci

-lassamm RAM

-nincs nvme ssd

-ratyi a videókártya

-használt


azaz öregebb, lassabb és fel annyi a garancia rajta. Ezt miért éri meg megvenni? ( azért pont ez kérdezem, mert ezt linkelték én lusta voltam másikat keresni xD )

2021. nov. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

" youtube video-dekódolást: én úgy tudtam, hogy x264"


A Youtubeon akármelyik videó képére nyomsz egy jobb klikket és statisztikák menüpontban a codecs sornál találod az aktuális videókódolást. :)

2021. nov. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!