Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nano IPS miatt szemfájdalom?

Nano IPS miatt szemfájdalom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A napokban sikerült a mostani monitorom ami egy Samsung 28" 4K IPS-es (U28R550UQR) monitor volt, leváltani egy LG27GN850-B nevű 1440p, 144Hz-es Nano IPS-es kijelzőre.


Viszont a használattól számítva pár órára rá elkezdett bepirosodni, fájni, égni a szemem.


Próbáltam a mostani monitorom mintájára beállítani mindent és ez szerintem sikerült is, legalábbis én nem veszek észre különbséget, viszont a szem problémák vannak tőle és amikor visszamegyek a mostani 4K-s IPS-re mindjárt érzem, hogy megnyugszik a szemem.


Ez mitől lehet? A Nano IPS-től? Hz-től? Ha valaki tudja és a megoldást/javítást is rá köszönöm!



2022. márc. 7. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
*Taktikai megfigyelő komment*
2022. márc. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nyomd be az éjszakai módot a Windows-n, vagy lejjebb kicsit a kéket a monitoron.
2022. márc. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem a nano IPS miatt az a Samsung "TÜV Rheinland for Eye Comfort 2.0"

minősitéssel rendelkezik ami gondolom valami spéci bevonat ami csökkenti a káros kék fényt szintorzulások nélkül. [link]

Ezek szerint működik.

AZ LG-n meg csak úgy tudod beállítani a kék fény szűrőt hogy szétcseszi a szinpontosságot


van egyébként ebben a kategoriában(2K 144Hz)egy másik monitor ami ilyen eye safe bevonattal rendelkezik HP X27Q [link]

ráadásul pont ugyanez az LG nano IPS van benne

2022. márc. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyébként a Samsungon nem tünik a fehér kicsit sárgásabbnak?
2022. márc. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!