Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SEGÍTSÉG! BIOS HIBA! Mit...

SEGÍTSÉG! BIOS HIBA! Mit tegyek???

Figyelt kérdés
SZóval... Felraktam az XP-t 1 HDD-re, amit beraktam nem rég a gépbe. Driver CD be, driverek fel, plusz a GiGabyte szoftverei. 1 bizonyos Face Wizard nevű programmal a BIOS-t lehet módosítabi, gondoltam kipróbálom. Elsőre nem ment csak a LOGO-t tüntette el. Másodjára okosabb voltam: a @Bios-ból kiszedtem a BIOS képet, úgy módosítottam a LOGÓT. Kérte mentsem el. ELMENTETTEM BIOS.BIN NÉVEN. @BIOS LEfrissíti ERRE a módosított BIOS-ra, újraindítom a PC-t de nincs kép, hang (csippanás) semmi. Most mit csináljak??? SEgítsetek nekem légyszi! Alaplap: Gigabyte GA-M61P-S3 1.0 PROCESSZOR amd aTHLON64 X2 3600+ MSI R4350 VIDI KÁRTYA

2022. ápr. 5. 17:12
1 2
 1/13 Pelenkásfiú ***** válasza:
90%

Szerencsédre Dual BIOS-os az alaplap.


Kapcsold ki a gépet!

Nyomd a power gombot folyamatosan amíg a gép elindul, majd ismét leáll!

Nyomd meg újra röviden a power gombot!

Elvileg visszaállítja a backupról a működő BIOS-t.


Ha ez így nem működne, akkor kikapcsolt állapotban nyomd egyszerre a power és a reset gombot legalább 10 mp-ig!


Utolsó lépés: legközelebb ne játssz olyannal, amihez nem értesz!

2022. ápr. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi, de nekem csak újraindítás gomb+bekapcs gomb van
2022. ápr. 5. 18:08
 3/13 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%
Az előbbi a reset, az utóbbi a power.
2022. ápr. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"Szerencsédre Dual BIOS-os az alaplap."

Sajnos nem az. Ez azon kevés Gigabyte alaplapok egyike, amelyik nem dual bios-os. A specifikációja sem említ dual bios-t és az alaplap képét megnézve is csak egy bios chip van.

Úgyhogy az #1 által említett módszer sajnos nem fog működni.

2022. ápr. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

[link]


"GIGABYTE Virtual Dual BIOS Technology and GIGABYTE BIOS Setting Recovery Technology"


Ezt írja. Ezt hogyan kell előhozni akkor?

2022. ápr. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
33%

Utánanéztem ennek az Xpress Recovery2-nek és ha jól értelmezem a google fordítót, akkor ez csak akkor működik, ha el tud indulni az alaplap, továbbá kell hozzá az alaplap eredeti gyári telepítő lemeze. És nem a biost állítja helyre, hanem a merevlemezről ment le adatokat.

[link]

2022. ápr. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%
Ennek semmi köze ahhoz, amit én írtam.
2022. ápr. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát igen, így jár Veér István, ha belepiszkál valamibe, amihez nem ért....


"Köszi, de nekem csak újraindítás gomb+bekapcs gomb van"

Anyám borogass! Ha ennyi is magas neked, akkor miért piszkálsz bele a BIOS-ba?

2022. ápr. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen, nem működött #1 által írt módszer. És nem vagyok hülye a géphez, csak az ilyenekhez nem értek. Az XpressRecovery-ről hallotam. Talán kell valamit csinálni, hogy visszatudja állítani. Ha ez nem működik akkor kuka az alaplap??? Gyári CD van, ha csak ez kell a visszaállításhoz.
2022. ápr. 6. 15:12
 10/13 anonim ***** válasza:

"csak az ilyenekhez nem értek"

Akkor miért kezdesz neki? Jó eséllyel sikeresen megbrickelted az alaplapot...

2022. ápr. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!