Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asztali számitógép, ASUS...

Asztali számitógép, ASUS Alaplap zölden világít semmi kép abszolút, még a BIOS sem jön be semmi mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Szép estét kívánok! Felhoztam a gépet a lakásba és abszolút nem akar működni, zölden világít az alaplap LED-je, a VGA amikor bekapcsolom felpörög áramot is kap...


- Abszolút semmi kép nem jön be, még az ASUS logó plusz még a BIOS sem..


Tápegység: Seasonic Focus Gold 550W

Alaplap: B450-F Strix


Cmos reset megvolt, abszolút semmi, ramokat kivettem egyesével szintén nem add képet...


Mi a probléma? John Mcclane illetve többiek pls help..



2022. aug. 23. 23:09
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

A zöld mellett van egy olyan felirat, hogy 'boot' nem? Az azt jelenti, hogy éppen bootolna, viszont nem tud. Valószínűleg rossz meghajtóról próbál indulni, amin nincs rendszer. A BIOS-ban lehet beállítani.

[link]


Viszont, mint írtad, hogy neked a BIOS sem tölt be. Lehet, hogy valami történt és egy kicsit többet kell várni, hogy betöltsön. Nekem ez a régi gépemen fordult elő HDD csere után. Lehet, hogy a monitor csatlakozása is rossz, ellenőrizd.

2022. aug. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
19%

Nálam is ez volt 2 òrája csinaltam meg.


Totál sötet volt a gép,monitort se érzekelte csak a ventik mentek.

(Veletlen belerugtam a gepbe es valszeg CPU elmozdult a helyeröl)


MEGOLDÁS:

CPU-kiszedtem újrapasztaztam ezutan már bejött a monitor, de még a BIOS-ig se töltöt be:(

CMOS elem kiszedés 10percre, új berakása és voaláá--műkoduk a gép.

2022. aug. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Gugu Gabor ***** válasza:

Ha tudsz tegyél rá csipogót alaplap usrr manuáljába csekkold hogy mit jelentenek a. Ledek

Minden lehuz vga is kivesz alaplap minimumon csak vga ha van alaplapi vga akkor azzal vinyók minden nélkül bekapcs ha pittyeg akkor nézd meg mibanhiba kód

2022. aug. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 P.O.C. ***** válasza:
Hiába emeled ki, ha válaszokat meg nem adsz. Így nem tudjuk mit próbáltál meg egyáltalán a leírtak közül.
2022. aug. 26. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha el sem indul akkor általában alaplapra kötik a monitort miközben nincs IGP a prociban vagy nem érzékeli a procit (kimozdult/elmozdult szállításkor), ha új a gép akkor lehet a processzor nem támogatott az alaplappal (más generáció stb) vagy az éppen rajta lévő (régebbi) BIOSszal (BIOS frissítést aktuálisan nem támogatott processzorral nem lehet végezni, akkor bele kell rakni egy olyan procit amit alapvetően támogat)
2022. aug. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!