Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptopokban lehet videókártyát...

Laptopokban lehet videókártyát cserélni?

Figyelt kérdés

szeretnék egy másik videókártyát venni, egy jobbat. de nem tudom hogy lehetséges-e egyáltalán

HP 255 G8-ról van szó :D

teljesen kezdő vagyok ezzel kapcsolatban


2022. nov. 27. 21:44
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Én az elmúlt években nem találkoztam már cserélhető videokártyával laptopban. Korábban is csak a prémium gamer/workstation gépekben lehetett találkozni velük. Kikopott...
2022. nov. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan amiben cserélhető de ez nem az.
2022. nov. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

hp 255 g8 ryzen 5


proci: AMD Ryzen5, 6 magos


videókártya: AMD Radeon™ Vega 8


8 gb ram


512 gb ssd



Ezek a dpecifikációk

Nem hiszem hogy ez olyan szar gépről lenne szó. Viszont a videókártya egy kuka..


Visszavigyem és cseréltessem ki egy másikra? 250ért azért kaphattam volna egy normális videókártyát is.. Nem pedig ilyen szutykot 😂

Tudom, tudom, nem jatekra lett gyartva.. De azert na..

2022. nov. 28. 10:18
 14/25 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

3500U elege elavult

250 ert azert mar valami dedikalt vgast is kaphattal volna vagy egy modern Ryznen 4000/5000 t


ilyen arban meg nincsen igazan ujonan olyan gep ami sokkal jobb vga teljesitmenyt nyujt csak ugy 2-3szor annyit legfeljebb ami persze mar sokat szamit ha 10-15fps el megy most valami


1650 vga s gepeket lehet adnak mar ennyiert de ha beleferne 3050 est kene venned


amugy nem ertem ha jatekra (is) vetted akkor miert nem figyeltel ra hogy mit veszel

meg arra hogy mikor a proci, ez eleg regi mar joideje miota kijottek ujak az mar meg tobb mint 1 eve volt

2022. nov. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

legalabbis feltetelezem hogy az (3500U) a leirasod alapjan


amugy mikkel jatszanal pl.?

2022. nov. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem sikerült megértened: ebben nincs videókártya! Van a processzorban egy integrált videovezérlő aminek az a dolga, hogy adjon képet és tudjon médiát dekódolni és ennyi.


Ha te játszani szeretnél akkor neked olyan laptop kell amiben van dedikalt videókártya és olyat ( ami vállalható ) nem fogsz ennyiért kapni, erre még rá kell dobnod plusz egy százast.


Ha csak egy db 8 GB-os RAMod van, akkor hiányzik a lehetséges RAM sávszél fele és Vega is ezt használja. Lefelezett sebességű VRAMmal...


Itt megint user error van...

2022. nov. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
33%
#16 nem manufacturer error?
2022. nov. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Mielőtt válaszoltam, utánanéztem a gépednek. Pontosan ugyanezt a specifikációt találtam.

A videókártya az nem ténylegesen egy dedikált videókártya, hanem a processzorbvan van egy GPU ami a kép megjelenítéséért felel. Mivel ez egy üzleti célokra szánt gép, ezért ebbe bőven elég ez is.

Ha komolyabb grafikai teljesítmény kell, akkor vegyél másik laptopot, asztali gépet, vagy külső videókártyát. Ezen a gépen nem lehet videókártyát cserélni.

Nem lehet!

Nem!

2022. nov. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

mivel 6 coret irsz igy 3500U nem lehet csak ilyent adott ki ilyesmi arban es ebben vega 8 van


[link]


ebben Vega 7 van viszont


szoval jo lenne tudni a procid tipuskodjat mirol is van szo


ha ujabb Ryzenrol akkor valoszinu tul nagyok az igenyeid pusztan, de ahoz meg kell a penz


persze ha emlitett 1 memorias helyzetrol van szo az is rengeteget ront rajta sajnos


csakhat eleve ketseges hogy ilyen laptopban 2 memoriafoglalat lenne

2022. nov. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

[link]


de megeshet


szoval csak szet kell kapnod hogy ketto vagy egy van benne


ha 1 akkor kikapod eladod/elrakod es belenyomsz egy jo dupla ramot

2022. nov. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!