Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi mehetett tönkre az asztali...

Mi mehetett tönkre az asztali gépemben?

Figyelt kérdés

A PC-m egyik pillanatról a másikra kék halált kapott, majd azt követően kikapcsolt, és azóta se kép, se hang. A kékhalál az alábbi infókat tartalmazta:


Stop code: SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION

What failed: Ntfs.sys


Majd egy helyreállítási képernyő fogadott ezzel a hibakóddal: 0xc0000428


A gépem jellemzői:


- i5 8400

- GT 1030

- 16 GB DDR4 (2x8)

- 250 GB M.2 SSD

- 1 TB HDD

- És egy 180 W-os gyári tápegység


Azzal mostanra már tisztában vagyok, hogy vennem kellett volna a gépbe (ami amúgy egy kis gépházas irodai pc volt korábban) egy jóval erősebb tápegységet. Sajnos nem néztem meg, mekkora van benne, amikor megvettem... Jelenleg az történik, amikor bedugom a tápkábelt (nem nyomom meg a bekapcs gombot), hogy a CPU és a VGA hűtője elkezd nagyon hangosan pörögni, majd 2-3 mp múlva kikapcsol, aztán vissza, és ez ismétlődik folyamatosan. A bekapcsoló gomb ledje eközben nem ég. Megpróbáltam lehúzni mindent egyesével az alaplapról, hogy valami változás történik-e. Csak akkor történt, amikor a kettőből az egyik RAM egységet kiszedtem. Ekkor a venti normál tempóban indult be, és a gép 4-et sípolt, de továbbra sem boot-olt. Viszont ekkor már égett az ON gomb ledje a gépházon. Arra gondoltam, hogy valamelyik RAM-om lehet hibás, így megpróbáltam őket megcserélni, egyenként betenni, egyik slot-ba, másik slot-ba, de mindig ugyanaz. Ha mindkét RAM a helyén van, akkor ezerrel beindul a venti és kikapcsolgat, ha pedig csak egy darab RAM van bent, akkor lassan megy a venti, és 4-eket sípol a gép. A RAM-okat elvittem egy másik gépbe átrakni, hogy ott működnek-e, és igen, nincs bajuk. A tápegységre multiméterrel rámértem, stabilan 12,25 V-ot mutat. Lehet ettől, hogy terhelés alatt, amikor már rá van dugva az alaplapra, akkor mégsem működik megfelelően? Vagy maga az alaplapom lehet kuka?



2023. febr. 18. 18:22
 1/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
69%

180W os tapok brand gepekben vannak

mi a pontos tipusa?

termeszetesen kipurcanhatnak, de a legtobb jominosegu vagy akar kiemelkedo is

viszont kitudja hany eves, lehet egy ugyanolyan beepithetosegu lapot es egyebet nyomtak bele de tapot nem csereltek es az lehet joval regebbi igy

ha hasznaltan vetted?

igazan ezzel szerviz tud mit kezdeni

ha brand az alaplap is akkor nem is tudsz masfele tapot venni es nem feltetlen lesz nagyobb sem, kicsi valoban az igaz


de 8500 as teljes rendszer stressz alatt 140W alatt fogyasztott (vga val a gepben de azt csak minimalis terhelessel)

1030 az 30W os stresszen is 40W alatt megall

mondhatni ki van centizve ha ezt a ketot adnad ossze de ettol kevesebb mert mint irtam vga s gepben volt vagyis par W lejon

de ez stressz, gyakorlatban a proci 65W TDP s 65+30=95W

szoval pont idealisan felig van a tap kihasznalva meghoza atlagos teljes kihasznaltsagkor is

ettol pedig meghozza joval kevesebbet fogyasztanak, nem porognek allandoan


termeszetesen ha lehet egy normalis 400W koruli nem artana ha tenyleg tap halt meg, es szerencsesen semmi mas nem

be quiet 400 as valamelyike pl.


azok olcson is vannak

persze ha ATX szabvanyu a haz es bele is fer tenylegesen, hosszra is...

2023. febr. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

kis gépházas irodai pc volt korábban


ja irtad is


hat ha veletlen szabvanyos es nem egyedi akkor a megfelelo szabvanyut kell venni

ma mar sfx tapokbol is eleg sokat gyartanak be quiet is szinten ha olyan szabvanyu a haz (es nem brandositott a tap, lap)


amugy ha tapot tartod pudasnak nem erdemes nyuzni vele

valoban terhelve is valtozhat de nem csak ez a lenyeg nagyon sok er fut lapra barmelyikkel lehet gond es ezzel csak lapot nyirod ki ha meg nem halt meg


amugy gyari brand tapot is kapni, attol fugg mi is ez, lehet valamelyik nagyon draga... ha bolti "ujat" akarsz, ha gyartjak meg ujonan

viszont hasznalt az meg kitudja mikori es az is hamar megadhassa magat akkor

2023. febr. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a részletes választ! Ez egy Lenovo V530S-07ICB nevű gép. 2019-es gyártású, és használtan vettem tavaly augusztusban egy budapesti üzletből. Mivel pécsi vagyok, meg akartam spórolni a csomagküldést, hiába adtak rá 12 hónap garanciát. Mármint nem a pénzt sajnálom rá, csak a futároktól féltem a gépet némiképp. Gondoltam, ha rájövök hogy tuti tápegység a baj, akkor megpróbálom saját költségemre kicserélni, végülis sanszosan én nyírtam ki, elég sokat gémeltem rajta. De értem amit írsz, lehet, hogy elégnek kellene lennie a tápnak. Talán a legjobb, ha visszaküldöm az üzletnek.
2023. febr. 18. 18:58
 4/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

abban nagyon egyedi a tap SFF

mas gyartotol (dell) van 315Q os de csatlakozoi valoszinu nem kompatibilisek


ezt a tipuskodut pcie vga nelkul forgalmazta lenovo i3 al is (de i5/7 el is)


ezert jobb ATX gepet venni es nem brandot (mivel atx bol is vannak)

annak aki fejlesztgetne meg jatszana is


ezek irodaba valo gepek ilyenek


de persze munka brand gepek is vannak sokkal dragabban

meg brand jatekos gepek is amik szukek keskenyek (szinten egyedi alkatreszesek) de szinten joval dragabban


maguk a konzolok is ilyenek

de mint lathato (halhato) egy mostani kerdes alapjan, a zajosaguk zavaro lehet nemelynek) mint pl laptopok is suvoltenek ha jatekosak


ha visszatudod vetetni az jo


hiszen "csak" tap es/vagy lap halhatott meg benne, azzal meg jol elszorakozhatnak legalabb

ugyis az ertek benne a proci, amennyire a vga, legalabbis a gep tobbireszehez kepest

meg a memoria

ezek nagy eselyel nem haltak meg

2023. febr. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Már írtam is az üzletnek, nem próbálkozok tovább vele. :) Elég jó áron vettem, de így már inkább hajlok egy hagyományos "nagy" asztali PC felé, ami fenntarthatóbb. Remélem segítőkészek lesznek, és megoldjuk a problémát. Köszi a válaszokat! :)
2023. febr. 19. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!