Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől lehet hogy egyszer...

Mitől lehet hogy egyszer akadoznak a játékok, egyszer meg rendesen mennek? Lehet amiatt mert használt a kártya?

Figyelt kérdés

Van mikor olyan játékok akadnak amiket alapból röhögve visz. Pl 2013-as Tomb Raidert 144 fps-el viszi mikor jó napja van, de van mikor 120-on is akad ha bal lábbal kel fel. A másik kártyámmal nem volt ilyen. Nyilván egy új játéknál bőven van teljesítmény különbség, csak a régieknél amik meg se kottyannak nekik, ott a 1660 tartja a stabil fps-t, a 6600 nem.

Van rá gari, az előző kártya driverei le vannak törölve, túlmelegedés nincs.


Mondjuk angol oldalakon láttam ilyet, hogy az Amd kártyák rosszabbak régi játékokhoz mint az Nvidia, hogy mennyire igaz nem tudom


jan. 11. 13:04
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

AMD-hez trükk. Mindig a stabil driverrel kell tolni, néha szondázni a fórumokat, és ha van f@sza driver arra frissíteni.

Van, hogy naponta f@ssák a friss drivereket, ha rájukjön a szapora 🤣

jan. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A régi játékok nem a mai technológiákra lettek írva, nem használják ki a párhuzamosításban rejlő lehetőségeket, így hiába teszel alá hatszor annyi CPU és GPU magot, nem fogja kihasználni és nem érsz el sokkal jobb teljesítményt.
jan. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

#2 Az egy dolog, hogy nem használja ki, de futnia attól még kell, nemrég elővettem a Colin McRae rally-t simán megy 8magos processzoron és rx6600xt-n.

Nemrég volt 30 éves a Doom, azt is előkotortam. Nem izgatta a "modern technika" 1000fps-el futott😀

jan. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Pedig nem nagyon találtam ilyen problémáról jelentéseket pl redditen,nem kéne akadoznia. A 1660 és 6600 közt nincs sok korkülönbség, ha a 1660 0 darab akadással viszi a régieket, 6600-nak is kéne
jan. 11. 13:55
 5/10 anonim ***** válasza:
Sajnos ez az AMD sokszor képes ilyeneket is produkálni akár a vetélytársa az RTX 2060 Super ezért is sokkal jobb választás.
jan. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát az első AMD kártyám nem egy meggyőző élmény maradjunk annyiban. xd Még azt nem is írtam hogy ha YT vidiket teljes képernyőre teszem,akkor beakadnak 1-2 másodpercre, kaptam illesztőprogram időtúllépés errort is. De nem tudom arra fogni hogy amd rósz nvidia lyó, hisz használt, ezért nem tudom mi miatt vannak ezek a dolgok. De valószínű visszaviszem azt veszek újként egy 3060-at
jan. 11. 14:32
 7/10 anonim ***** válasza:
A 3060 jóval erősebb is meg minden de ha már újat veszel akkor 4060 is megfontolandó ha egy áron vannak gyorsabb, újabb ezért igaz a vram kevesebb rajta. De nem csak ez számít a GTX 1080 Ti 11gb is jó kártya lenne de jönnek majd Alan Wake 2-höz hasonló játékok amiket nem tud jól futattni a Shader Mesh hiánya miatt. Egy RTX 2060 is jobb arra játékra pl.
jan. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk ja, 4060 kevesebbet is fogyaszt
jan. 11. 14:45
 9/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk használt kártyánál még van egy apró dolog, ha bányásztak vele, lehet moddolt BIOS van rajta, azért raknék rá egy gyárit.

Tartja a kártya a gyári óra jelét?

jan. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Na ez az a rész amihez végképp nem értek 😅. Néztem egy játék alatt mikor 100%-ig ki van használva, gpu órajel 2400 körül van, 2500-at nem éri el, a memória órajel 1740-en áll.
jan. 11. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!