Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Használhatom ezt a töltőt a...

Használhatom ezt a töltőt a laptopomhoz?

Figyelt kérdés

Egy Sony TV adapteréről van szó. Belemegy a laptopba, de nem akarom konnektorba dugni ameddig nem biztos, hogy kűködik vele.

[link] itt látszódik a gyári adapter (felső) és a TV adaptere (alsó)


febr. 3. 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

0,5V különbség még belefér valószínűleg. 5W-tal kisebb,de ez se valószínű, hogy okozna bármit.


Szerintem mehet vele.

febr. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 KmsRys ***** válasza:
58%
A TV táp fél volttal több, de én simán bele merném dugni, én mértem már rá 19 voltos laptop tápra multiméterrel, 20 voltot mutatott, a kép alapján a polaritás is stimmel. Baja nem lesz se a tápnak, se a laptopnak, max lassabban tölt, vagy nem veszi a töltést, de 99%, hogy működne.
febr. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
44%

A TV-jé 0,5V nagyobb különbség miatt nem lesz problémád de az áramerősség miatt már lehet. A gyári 4,74 A, a TV-jé pedig 4,36 A. Ilyenkor olyan probléma lehet, hogy valamelyik eszköz nem kapja meg a neki szükséges áramerősséget.

- Az eredetitől nagyobb áramerősségűt lehet használni, ha a volt egyezik, mert csak annyi ampert vesz fel a laptop belőle amire szüksége van.

- Kisebb amperút nem ajánlatos használni a gyáritól mert problémákat okozhatnak a laptop működésében.

febr. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos nem tölti. Villog párat pirosan a laptopon a töltő led, ennyi. Állítólag van a laptopban valami érzékelő, és csak gyári töltővel tölti.

febr. 5. 18:05
 5/5 anonim ***** válasza:
Felismeri, hogy nem jó hozzá mert 4,74 amper helyet csak 4,36 ampert kap.
febr. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!