Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Használható PC csóróknak?

Használható PC csóróknak?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy PC, de az a probléma, hogy max 40 ezer forintom van rá. Olyanra kellene, mint böngészés, filmnézés, kisebb játékok futtatása, mint pl.: scrap mechanic, minecraft, sims 4, raft, house flipper, universe sandbox, planet zoo, max közepes grafikán, de tudok kompromisszumot kötni. Monitor, egér, billentyűzet nem kell, azt ingyen tudok szerezni, ami számomra megfelel.

Tudtok ajánlani ilyen összárban konfigurációt erre a célra, vagy inkább gyűjtsek még egy jó ideig?


márc. 15. 11:34
 1/9 P.O.C. ***** válasza:
74%
Ennyiért még használtan sincsenek valami erőművek. Gyűjtsél még vagy 10-20 ezret minimum.
márc. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Marketplace vagy jofogáson nézelődj a környékeden, biztos van ilyen félkonfig 30-40 ezerért alaplap+proci+ram.

Ilyenekre gondolok integrált videókarival elhsználod amíg találsz hozzá egy olcsó videókártyát.


[link]

márc. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
márc. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Dongaben ***** válasza:
87%

Jól írja P.O:C.

De inkább 40-50e plussz kellene. Nézz szét azért az apróhirdetéseknél. Hardverapro, vatera, jofogas... Időnként van, hogy valaki feltsz olcsón jó gépeket.

márc. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
Amiket felsoroltál arra elég amiket a 3-mas küldött, olyasmiket nézz.
márc. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Dongaben ***** válasza:
100%

Vagy "bolhapiac".

Anno, a Petőfi Csarnok beli bolhapiacon vettem "fillérekért" olyan gépet, amiben csak tápot kellett cserélni. Ha 1 hónappal korábban írod ki ezt, és látom, hát tudtam volna adni ilyen gépet pár sörért cserébe én is, de közben volt egy lomtalanítás, amikor kivágtam mindent, ami nem kell. Szinte egy 2. fal volt a garázsban asztali PC-kből... Most ki vagyok pucolva, de ha megint hoz valamelyik rokon, barát egy problémás gépet, és elfogadja, hogy nem érdemes javítani, akkor írok privátban, ha még érdekes. ( Legtöbb esetben csak háttértár, vagy táp hibával jönnek.)

Szívesen segítek, ha tudok. És nem haszonlesésből. :)

márc. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Dedikált videokártya nélküli config legyen prociba integrált gpu-val. Erre figyelj. Régebbi játékokkal nem lesz gond.
márc. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

40000-ből kb.#3 kihozta a maximumot. Mondjuk az RX580 az valószínűleg tápcserével megy bele, de egy tápcsati nélküli 1050ti-al játékos kis gép lehet belőle.

Vagy még feltörsz valami malacperselyt és veszel bele egy 1650-et

[link]

Így már 47.000 a vége, a budget gamer gépnek.

[link]

És majd, ha kell (kelleni fog) veszel bele még 8GB ramot 5000-ért.

Na 52000-nél járunk, azaz igazság, hogy szinte már tetszik is. 😃

márc. 16. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk a House Flipper, meg a Planet Zoo pont, hogy nem kis játékok. Utóbbinak megnéztem a hardverigényét: 8 GB RAM, 2 GB-os grafikus kártya, meg ha nem akarsz nagyon mókolni, akkor azzal is számolj, hogy Win10 fog kelleni (mert a Steam már nem fut 7-en), annak is azért van némi hardverigénye.

Az a baj - és ezt ne piszkálásnak vedd -, hogy te nagyon olcsón akarsz nagyon jó gépet venni. Ha tényleg képes vagy kompromisszumokra, akkor el kell döntened, hogy vagy gyűjtesz még jó ideig, mondjuk hogy ennek az összegnek a 4-5-szöröse meglegyen, és akkor veszel egy olyan gépet, ami azért elég magas kategóriát képvisel, vagy veszel valamit 40-ért, de akkor lemondasz a magasabb hardverigényű játékokról és szoftverekről.

Egyébként nem lehetetlen 40-ért gépet beszerezni, csak az nem gamer PC lesz. Ha nem riadsz el a használt hardverektől, egy 5-10 éves gépet meg lehet szerezni ennyiből. De egyik ismerősöm például egy Raspberry 400-assal nyomja, 30 ezer volt kit-ben vásárolva. (Azóta ez is már felment.) Nem fog rajta house flipperezni, de tud rajta netezni, szöveget szerkeszteni, meg azért ha ügyes az ember, talál arra is jópár játékot.

márc. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!