Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Baj lehet abból ha a processzo...

Baj lehet abból ha a processzor cooler-je és a memória szinte majdnem érintkeznek?

Figyelt kérdés

Van egy 2x4 GB Hyper-X Kingston RAM-om és most beszereltem egy Cooler Master Hyper 212 CPU hűtőt a gépembe, hogy jobban hűtse az i5 12400 procim.

Alaplapom: mATX-es ASUS Prime H610m-k


Azonban beszereléskor szembesültem, hogy szinte érintkeznek egymással a hardverek (ram és a cpu hűtő cooler-je).

[link]

[link]

[link]


Lehet képen nem látszik jól, de a passzív cpu hütőbordára van szerelve a ventillátor és annak a kerete szinte érintkezik a ram-mal (ami egyébként "burkolatos" gondolom az hűti). De maga a ventillátor természetesen szabadon tud forogni.


Most azon gondolkoztam, hogy ez okozhat-e gondot? És ha igen, akkor jó megoldás-e a nagy passzív hűtő másik oldalára szerelni, de azon hülyén nézne ki, hogy a passzív borda mögött menne az egy szem ventillátor lehet pocsék is lenne a hűtése.


Találtam egy stock fotót itt is elég közel vannak egymáshoz bár talán nem annyira mint az enyém.

[link]



márc. 15. 16:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
Nem...
márc. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem
márc. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 HakapiszikMatyi ***** válasza:
100%
A meleg levegő a processzorhűtőből a RAM-hoz képest merőlegesen távozik. Nem okozhat gondot a közelség.
márc. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Rossz oldalon van a ventillátor. 180 fokban el kéne forgatni a hűtőbordát..
márc. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#4: Úgy szereltem be a ram oldalára ahogy a user guide írta (amúgy valóban egy 2. coolert is lehet beszerelni a másik oldalára, de nyilván csak opcionálisan, nem is adtak hozzá másik cooler-t).


Ha fordítva lenne (másik oldalán) akkor a cooler-nek a bazinagy passzív hűtőborda mögött kellene szívnia a levegőt kötve hiszem, hogy akkor is 26 fokot mutatna a CoreTemp... És akkor finoman fogalmaztam.

márc. 15. 16:45
 6/16 HakapiszikMatyi ***** válasza:
100%
Nem lesz gond, nyugi.
márc. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Akkor megnyugodtam.
márc. 15. 17:46
 8/16 anonim ***** válasza:

#5: Te látod. Sajnos átfogó képet nem csatoltál.

Nálam más lappal más hűtővel bevált mert a foglalat fölé lógott, csak megfordítva volt feltehető.

márc. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ha van közötte rés akkor minden hibátlan.

De néha kreatívnak kell lenni, flex-el simán lehet vágni pár milit a ventilátor keretből (kokány, de jó megoldás)

Lehet "slim" ventilátort kapni.

A másik oldalra is simán átrakhatod, ha ott elfér, nem egy kazán proci ez.

márc. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#8: Tényleg nem értem mire gondolsz.

Itt van a gép, két sárga téglalappal amelyik oldalára lehet ventit installálni. Nekem a jobb oldalára van.

[link]


Ha azt akarod írni, hogy 90 fokkal elforgatva az se jó ötlet, mert egyrészt a foglalat nem teljesen négyzet így nem engedné csavarozni másrészt a user manual se így írja (és egy unboxing videóban se így van) harmadrészt akkor felfele a gép tetejébe vagy a videókártya irányába nyomná a levegőt.

márc. 15. 18:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!