Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Baj lehet abból ha a processzo...

Baj lehet abból ha a processzor cooler-je és a memória szinte majdnem érintkeznek?

Figyelt kérdés

Van egy 2x4 GB Hyper-X Kingston RAM-om és most beszereltem egy Cooler Master Hyper 212 CPU hűtőt a gépembe, hogy jobban hűtse az i5 12400 procim.

Alaplapom: mATX-es ASUS Prime H610m-k


Azonban beszereléskor szembesültem, hogy szinte érintkeznek egymással a hardverek (ram és a cpu hűtő cooler-je).

[link]

[link]

[link]


Lehet képen nem látszik jól, de a passzív cpu hütőbordára van szerelve a ventillátor és annak a kerete szinte érintkezik a ram-mal (ami egyébként "burkolatos" gondolom az hűti). De maga a ventillátor természetesen szabadon tud forogni.


Most azon gondolkoztam, hogy ez okozhat-e gondot? És ha igen, akkor jó megoldás-e a nagy passzív hűtő másik oldalára szerelni, de azon hülyén nézne ki, hogy a passzív borda mögött menne az egy szem ventillátor lehet pocsék is lenne a hűtése.


Találtam egy stock fotót itt is elég közel vannak egymáshoz bár talán nem annyira mint az enyém.

[link]



márc. 15. 16:01
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

"A másik oldalra is simán átrakhatod, ha ott elfér, nem egy kazán proci ez."


Értem, ha ha másik oldalán van, akkor milyen irányba rakjam a ventit?

Szívja ki a passzív hűtőborda rései közötti meleg levegőt vagy a gép ház hátuljából szívja a levegőt a gép eleje felé (ellentmond a gép hűtésével kapcsolatos alapdogmáknak, hogy a sz.gépház elejéből kell szívni a levegőt és a hátulján távozzon).

márc. 15. 18:06
 12/16 HakapiszikMatyi ***** válasza:

Na, látszik, hogy Ünnep van...:)

Semmi gond nem lehet, kivéve, ha a gépházad valami 20 éves örökségből származik.

Hidd el, hogy anno sokkal szarabb helyzetben voltunk. A gyártók annyira nem foglalkoztak a házak légáramlatával. A mai házakban ez semmit nem jelent. :)

márc. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ez így van kitalálva manapság. Rendben van. Még szerencséd, hogy nem valami magas memóriád van, ami miatt feljebb kellene raknod a procihűtőt, tehát kilógna. Nagyon szarul nézni ki.
márc. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ilyen pici laphoz minek kellett ilyen nagy ház???
márc. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

"ami miatt feljebb kellene raknod a procihűtőt, tehát kilógna."


A Cooler Master Hyper 212-höz nem találtam olyan kiegészítőt amivel magasabbra lehetne állítani csak más foglalathoz (pl. LGA2011, AM4 stb) átalakítót.


A gyakorlatban hogy lehet "magasítani" egyébként? Milyen megoldással?

márc. 15. 19:21
 16/16 anonim ***** válasza:
#11 Igen át szívja, és ráfújja a hátsó ventilátorra, ami kifújja a házból. Igen én is úgy szoktam, hogy elől szívja be a levegőt hátul kifújja.
márc. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!