Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen SATA csatlakozó van az...

Milyen SATA csatlakozó van az alaplapon?

Figyelt kérdés
SSD-t tervezek venni. A kinézett SSD, SATA III csatlakozást igényel. Az alaplap, a W10 szerint, "hp compaq dc7700 motherboard". Ezen van ugyan 4 db SATA csatlakozó, csak nem tudom kideríteni, hogy milyen. Ebben kérek egy kis segítséget. Előre is köszönet.

ápr. 5. 20:45
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
SATA csatlakozást igényel! A SATA I. II. III. kompatibilis egymással csak sebességben térnek el.
ápr. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

"A kinézett SSD, SATA III csatlakozást igényel."


SATA III-as van benne de ha SATA II lenne akkor is belelehet tenni csak lassabb lenne a sebessége.

[link]

ápr. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem SATA II, kb. 10 éves gép.

[link]

ápr. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

2 es saját linkében látható hogy ezt írja

Számítógép adatai:

Eredeti merevlemezek 40,0 GB, 80,0 GB, 160 GB, 250 GB 7200 RPM SATA II 3 Gb/s merevlemek.


Ettől függetlenül SATA III SSD-t kínál bővítéshez hisz kompatibilis. Másrészt SATA II SSD-t nem tudnál venni mert nem lehet kapni.

ápr. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönet az infókért! Tényleg van 10 éves a gép. Kb. akkor vettem. Akkor is használtan. A 80 GB-s HDD, amin a rendszer van, megérett a cserére. A "Samsung 2.5 870 EVO 250GB" re gondoltam. Az is bátorít, hogy állítólag a Samsungnak van egy ingyenes adatáttöltő szoftvere a teljes rendszer átmásoláshoz. Egyébként jó a döntés?
ápr. 7. 09:46
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem Patriot SSD-m van a régi gépemben, ez volt a legolcsóbb, tökéletesen működik.
ápr. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Van aki a klónozás híve van aki az újra telepítést preferálja. Mindkettő járható út. Viszont ha a rendszered sok éves én csinálnék egy tiszta telepítést. Az is érthető ha valaki nem akar a telepítéssel konfigurálással programok beállításával bajlódni. Annak a gépnek megváltás lesz az SSD. Két hasonló korú gépbe raktam SSD-t és szinte megtáltosodtak önmagukhoz képest.
ápr. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyetértek az tiszta telepítés gondolatával. Csak az tart vissza, hogy W10-et hajdanába a YouTubról töltöttem le, a töréssel együtt. De lehet hogy megint sikerülni fog.
ápr. 7. 14:46
 9/10 anonim ***** válasza:

Kenyeret a kenyérboltból, Windopwst a Microsoft-tól.


[link]

ápr. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Termék kulcs nélkül is működik minimális korlátozásokkal és nem buherált. Később ha akarsz veszel szürke importos szerialt.


[link]

ápr. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!