Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » M.2 ssd bővítő kártya műkődne...

M.2 ssd bővítő kártya műkődne az olcsó lga 1700 as alaplapomban ami H610 chipsetű ?

Figyelt kérdés

M.2 ssd pci 4.0 csak 1 db van az alaplapomon , de ugye ellég szegényes a h610 es belépő alaplapok csatlakozása sajnos , ugye van a videokártyának x16 os pci express ott a kártya van , és mellete van még x1 es bővítő , és néztem sok ellektronikai webshop űzletekben lehet kapni m.2 ssd bővítőt rengeteg félét de még olyat is láttam hogy 2db m.2 lehet bővíteni x1 vagy x4 es pci slotban , vagy m.2 ssd és mellet még sata bővítés ís van ilyet is már láttam , de ezzek a bővítők műkődnek ?

Mert szeretnék m.2 pci 4.0 ssd venni , az 1 terások 25k től kezdődnek , de most úgy gondolom a win 11 nek vennék 500gb osat de majd később gondoltam az x1 pci be is vennék ezt a m.2 ssd bővítőkártyát és majd mégegy 500 gigás ssd , és emagon találtam is 2500ft ért de van 5000-10000 ig is ezzek a bővítő adapterek.

Tudnék 1 terás m.2 ssd is venni de azt csak a rendszernek sokalom meg nem szerstnék most 25k kőletni ssd re , igaz sok játék elférne de mellete van még 2db satás ssd is 240 és 480 gb os , 1 terás hdd és optikai dvd író is van egy , és így a 4 sata meg van telve ami van az alaplapon

Vagy ha vennék még is 1 terást azt nem lehet particionálni hogy ketté osztom , mert ugy hallotam ssd nél ilyet nem lehet vagy ha lehet is hamar tönkre megy ?

Vagy ha most 500gb osat vesszek később tudok bővíteni az x1 pci be ssd ? Valaki probálta már ?


máj. 3. 12:09
1 2
 1/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
23%

alaplapod gyartoi oldalan tudod meg pontos leirast mennyit es hogyan bir


Nemely lapnal van olyan hogy sata portokat tilt le vagy ilyesmi (ha m2 t hasznalsz)


viszont pcie vel tudsz boviteni sata portot is es ssd is van pcie s is meg bovito kartya is van pcie m2 hoz


szoval inkabb legfeljebb a sebesegek korlatozodnak

amik gyakorlatban persze aligha fognak szamitani


1-2ssd es 3-4sata ssd/hdd altalaban a legocskabb irodai gepekben sem akadaly


viszont mint irtam alaplap szabhat hatart a bovithetosegnek

máj. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
46%

bar kerdesedben is leirtad fizikailag mit latsz

de gyartoi oldal irja miket tudsz csinalni es hogyan


pcie x1 be tudsz tenni ssd t vagy bovitot


m2 be is tudsz tenni ha 1 van akkor ez van


satanal kerdesesebb tehat hanyat tudsz meg benyomni


de csak hattertarak miatt lehet venni egy NAS t

egy olyan eszkozt amit telenyomsz adott szamu hdd/ssd vel es halozatrol ered el

máj. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

de rack ot is vehetsz


[link]


amibol sokfele van sata ssd t hddt es m2 t is

hordozhatova tehetsz vele


amugy mikor vetted lapot nem volt tervbe a sok hattertar?


illetoleg kis raforditassal tobb bovitohelyes lapra is valthatnal

nem lehet?

máj. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Fel fogja ismerni, de bootolni nem biztos, hogy tud róla. Legalább x4-es slotba kell tenni, ha ki akarod használni az NVMe teljes sebességét. x1-esben a negyedét fogja tudni.
máj. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Alaplapom pontos típusa az MSI pro H610m-e , vagy mondjuk B660 chipsetű lapok nem sokkal tőbbet tudnak a H610 estől mert a B660 már 2 db m.2 ssd van , de ha fog műkődni az x1 slotba majd a második m.2 akkor felesleges a B660 alaplap , mert mo djuk a B660 is csak 2 memoria slotos 4db sata csak ott már az x1 p ből 2 is van.

Megbláttam olyan x4 es bővítőtt amibe 2db m.2 ssd mehet és plusz még 2 sata is van de x1 ből x4 pci re nem létezik átalakitó ?

máj. 3. 14:10
 6/12 anonim ***** válasza:
59%

Már van benne M.2 slot

Ha a pcie x16 slotba teszel nvme bővítőkártyát akkor akár 4db ssd is mehet bele HA van a biosban x4x4x4x4 beállítás. Ha nincs akkor kevesebb vagy csak 1db.

máj. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

De kösszi ezt usb axagon mezoldást is youtubon találtam róla videot de type c csatlakozom nincs az alaplapon de usb type c atalakitóval is jó ha a kék usb 3.2 be rakom ?

Most még nincs m.2 ssd de ami van 1db az alaplapon oda gondoltam 500 gigásat amin a windows is lenne de ha veszek majd második m.2 akkor gondoltam azt hogy az x1 es foglaktban majd szintén 500 gigásat vagy 1 terást , de írtátók ha a x1 be veszek majd második ssd akkor onnan bootolni nem fog tudni de nekem csak adatárólásra kéne majd az a ssd ami az x1 be lenne , játékok telepítésére maximum.

De ami van 1db m.2 az alaplapon amit most tervezek venni azon lenne a rendszer de onnan tud butolni ha az x1 esbe is vennék ezt az adapteres megoldás bővítést ?

máj. 3. 14:44
 8/12 anonim ***** válasza:
Ne többet vegyél hanem egy nagyobbat. Pl 8TB-ost..
máj. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Háát a B660-as lapok sokkal többet tudnak, pl a x1 helyett alapból x4 van, de talán van olyan is ami tud x8/x8/x4-et.


Ha teszel az x1 slotba kártyát gond nélkül fog menni benne az SSD PCI-E 3.0 x1 sebességen ami max 1GB/sec sebességet jelent így tök értelmetlen kartyára rakni nvme SSDt...


A sima sata esetében az elméleti max 750-800MB között van és olcsóbb mint kártyázni. Vagy ahogy írták: vegyél nagyobb elsődleges SSDt és ennyi.

máj. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Találtam hardverapron visszonylag olcson 20k ért western digital SN 810 ami om ssd olvasásban tud 6000mb és írásban 5000 ret de az alaplapom kifogja tudni használni ezzeket a gyors írási és olvasási sebbeségeket ? Vagy jobb lapoknál tudná ? Nem a x1 pci re értem hanem ami alapból rajta vannaz ssd ?
máj. 3. 19:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!