Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » M.2 ssd bővítő kártya műkődne...

M.2 ssd bővítő kártya műkődne az olcsó lga 1700 as alaplapomban ami H610 chipsetű ?

Figyelt kérdés

M.2 ssd pci 4.0 csak 1 db van az alaplapomon , de ugye ellég szegényes a h610 es belépő alaplapok csatlakozása sajnos , ugye van a videokártyának x16 os pci express ott a kártya van , és mellete van még x1 es bővítő , és néztem sok ellektronikai webshop űzletekben lehet kapni m.2 ssd bővítőt rengeteg félét de még olyat is láttam hogy 2db m.2 lehet bővíteni x1 vagy x4 es pci slotban , vagy m.2 ssd és mellet még sata bővítés ís van ilyet is már láttam , de ezzek a bővítők műkődnek ?

Mert szeretnék m.2 pci 4.0 ssd venni , az 1 terások 25k től kezdődnek , de most úgy gondolom a win 11 nek vennék 500gb osat de majd később gondoltam az x1 pci be is vennék ezt a m.2 ssd bővítőkártyát és majd mégegy 500 gigás ssd , és emagon találtam is 2500ft ért de van 5000-10000 ig is ezzek a bővítő adapterek.

Tudnék 1 terás m.2 ssd is venni de azt csak a rendszernek sokalom meg nem szerstnék most 25k kőletni ssd re , igaz sok játék elférne de mellete van még 2db satás ssd is 240 és 480 gb os , 1 terás hdd és optikai dvd író is van egy , és így a 4 sata meg van telve ami van az alaplapon

Vagy ha vennék még is 1 terást azt nem lehet particionálni hogy ketté osztom , mert ugy hallotam ssd nél ilyet nem lehet vagy ha lehet is hamar tönkre megy ?

Vagy ha most 500gb osat vesszek később tudok bővíteni az x1 pci be ssd ? Valaki probálta már ?


máj. 3. 12:09
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Az m2 foglalat a te lapodon csak PCI-E 3.0 X4-et tud ( ahogy az összes H610-es chipset esetén ) így ott a max elérhető elméleti sávszélesség 4GB/sec.


A B660-as lapokban és attól fölfelé mindegyik támogatja a 8GB/sec-es PCI-E 4.0-t.


Normál mezei felhasználónak a te lapodon elérhető kb 3-3,5GB/sec is feleslegesen sok.

máj. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Pcie v3.x = 1GB/s/line

Pcie v4.x = 2GB/s/line


De a vonalak egybe tartoznak, csak biosban választhatók szét 4-esével. Különben foglalatonként csak 1db eszközt fog kezelni.

máj. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!