Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért divat mostanában laptopo...

Miért divat mostanában laptopokat optikai meghajtó nélkül értékesíteni?

Figyelt kérdés
Az utóbbi években a laptopokat Optikai (CD/DVD) meghajtó nélkül árusítják. De miért? Példaként említeném hogy az elmúlt egy hónapban vettem egy vadonat új laptopot. Persze szuper ultra vékony, és optikai (CD/DVD) meghajtó nélküli. Igen ám, de a multifunkciós nyomató / scennere-em egy régebbi típus. Melynek telepítője CD-n van. Igy a laptopra nem tudom fel telepíteni a multifunkciós nyomató / scennere-emet. És interneten meg már az én típusomhoz nem találok drivert / és szoftvereket már. Még a gyártó web oldalán sem már. Igy pedig nem tudom használni a nyomtatót! Szóval most igy külön keletett vennem egy külső optikai meghajtót, ami + 10000 Ft volt. És igy máris használatba tutdam venni a nyomatót. Most nem a + 10000 Ft van a hangsúly! Hanem azon hogy sok számítástechnikai eszköznek még mindig CD-n vagy DVD-n vannak a Driverei / szoftverei. Amiket egy optikai meghajtó nélküli laptopon nem lehet be olvasni. Bizony ez elégé gáz. De ez van. Csak azt nem tudom miért divat optikai meghajtó nélküli Laptopot / Nootebookot forgalomba hozni / árusitani? Ti hogyan oldjátok meg azokat az új laptopra azon driverek fel telepítését amik CD/DVD lemezen van?

máj. 14. 14:11
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
95%
Azért, mert a felhasználók elenyésző része használ optikai médiát, akik meg igen, azok pedig tudnak venni egy USB-s, külső optikai meghajtót. Ennyi erővel azt is kérdezhetnéd, hogy miért nem gyártanak laptopot floppy-meghajtóval.
máj. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 Szikszai.B ***** válasza:
100%

Az elmúlt ~10 évben nem találkoztam olyan driverrel, amit ne lehetett volna letölteni a netről. Nem azt mondom, hogy nem fordulhat elő, de százból max egyszer.

Mert amúgy teljesen felesleges az optikai meghajtó.

máj. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
100%
Az optikai lemezeknek már évekkel ezelőtt leáldozott...
máj. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
100%
Az optikai meghajtó sok értékes helyet foglal és kb senki nem használja. A kihagyásával biztosítható pl a 15+ órás akkus üzemidő..
máj. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
89%
Az elmúlt 20 évben nem volt időd bemásolni CD/DVD-ről a drivereket hálózati meghajtóra vagy pendrivera..?
máj. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
92%

"De miért?"

Mert előre megyünk, nem hátra. Az optikai meghajtók elavultak, sok helyet foglalnak, sokat fogyasztanak, stb.


"külön keletett vennem egy külső optikai meghajtót, ami + 10000 Ft volt. És igy máris használatba tutdam venni a nyomatót"

Miért nem vettél egy olyan nyom(t)atót ami képes vezeték nélküli nyomtatásra, szkennelésre?


"sok számítástechnikai eszköznek még mindig CD-n vagy DVD-n vannak a Driverei / szoftverei"

Hát nagyon nem. Amiknek azon vannak, azok 10+ évesek.


"Ti hogyan oldjátok meg azokat az új laptopra azon driverek fel telepítését amik CD/DVD lemezen van?"

Előre gondolkodunk és felmásoljuk a telepítő lemezek tartalmát merevlemezre, ssd-re, pendrivera.

máj. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
100%

"miért?"

mert sok helyet foglal, ritkán kell, és a laptopok ott voltak a leggyengébbek, ott hajlottak el ha egy kézzel nyitva akartam áttenni őket másik asztalra.. :(

máj. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
100%

Van egy régi laptopom, amiben még van DVD-író.

Ezt kiszedtem belőle, és a helyére raktam egy SSD-t.

Az a gép most egyfajta "fájlszerverként" üzemel (Hálózati meghajtó)


A DVD-íróhoz pedig 2.000 Ft-ért vettem egy USB-s kábelt, ha esetleg szükség lenne rá.

Az elmúlt 3 évben egyszer kellett elővennem, felmásolni egy CD tartalmát a gépre (Mikroszkóp kamerához való DRIVER volt rajta, amit ISO-ban mentettem el, hogy meglegyen)

máj. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek 99%-ának feleslegessé vált az optikai adattárolás minden formája, meghaladta a kor. Ilyen rétegigényekkel nem foglalkozik a piac sajnos.


Ha kell, akkor tudsz venni külső, USB-s csatlakozásű meghajtót.


Drivereket pedig úgysem tudsz telepíteni. Ha olyan régi, akkor a lemezen úgyse lesz rajta W10-W11-hez kompatibilis driver. Meg hát legutóbb kb 15 éve telepítettem drivereket lemezről, nem is értem mit akarsz...

máj. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
68%

Aminek már nincs online driver online elérhetősége, az már rég nem támogatott nyomtató. Frissítés már nem fog hozzá érkezni. Ha felfedeznek valami sérülékenységet, az sose lesz már befoltozva.


Tehát, mivel az idő halad, új megoldások jönnek be. Régebbi termékek persze nem erre lettek tervezve, így azokat kivezetik. A felhasználóra marad ennek a probléma megoldása.


Nincs itt semmi "gáz". Ez a technológiai fejlődés velejárója. Persze tudok mondani ellenpéldát is: Japán-ban a hivatalos dokumentumok szállító eszköze idén januárig floppy volt. Ott szabályzás miatt maradt meg sokáig, hiába "elavult" technológia. [link]


Ha lenne a laptopodban optikai meghajtó, akkor nem tudna olyan könnyű/vékony lenni. Valamit valamiért, ugye.

máj. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!