Külső HDD FAT32 vagy NTFS rendszerű legyen? Mi a különbség?
Fat32 igy a régebi operációs rendszerek is érzékelhetik
de ha csak magadnak akarod akkor a ntsf gyorsabb
A FAT a régebbi oprendszereknél volt használatos
Ha a külső meghajtod 1TB s akkor mindenképp a ntsf et ajánlom
ha csak nincsenek olyan ismerösök akinek windows 95,98,me
van még mindig a gépükön
"ha csak nincsenek olyan ismerösök akinek windows 95,98,me
van még mindig a gépükön"
Csak-e miatt értelmetlen FAT32-t használni. Ezek amúgy sem ismerik fel automatikusan a külső USB-s merevlemezeket. Illesztőpogi meg tuti nem lesz már hozzájuk. Amúgy meg lehet ezekre rendszerekre is lehet olyan progikat telepíteni, amik beolvassák az NTFS partíciókat.
A többit előttem már elmondták. Szóval egyértelműen NTFS-be formázd.
P.O.C.
Ez igaz anyira rég használtam win 98 at meg me t hogy
már a telepitésnél is elakadnák :
A FAT32 azért tud 4GB nál többet is :))
"A Windows XP elterjedésével lassan felváltotta a sokkal megbízhatóbb és hatékonyabb NTFS rendszer a Microsoft operációs rendszerek alatt. A FAT32-nek is megvannak a maga korlátai, például nem lehet 4 GB –os vagy annál nagyobb állományt tárolni rajta. Napjainkban legtöbbször SDHC illetve 2 GB feletti tárolókapacitással rendelkező Flash memória alapú memóriakártyák esetében találkozhatunk FAT32 állományrendszerrel."
Teljes cikk itt:
Díjazom, ha valaki okos. De azt nem, ha valaki okoskodik!
rendszer a Microsoft operációs rendszerek alatt. A FAT32-nek is megvannak a maga korlátai, például nem lehet 4 GB –os vagy annál nagyobb állományt tárolni rajta
nekem ME oprendszeren 40gb os winyo fat32 és kezelte
[link] ... Lehet hogy én is tévedtem
A FAT32 fájlrendszer jellemzői
A FAT fájlrendszer korábbi változataihoz képest a FAT32 az alábbi továbbfejlesztett funkciókat tartalmazza:
A FAT32 fájlrendszer akár 2 terabájt méretű meghajtókat is támogat.
A FAT32 fájlrendszer hatékonyabban használja a lemezterületet. A FAT32 kisebb szektorcsoportokat használ (azaz 4 KB méretű szektorcsoportokat az akár 8 GB méretű meghajtókhoz), így a lemezterület használata 10-15 százalékkal hatékonyabb, mint a FAT vagy FAT16 fájlrendszerű meghajtók esetében.
A FAT32 biztonságosabb. A FAT32 a gyökérmappa áthelyezésével az alapértelmezett másolat helyett a fájlallokációs tábla biztonsági másolatát is képes használni. A FAT32 fájlrendszerű meghajtók rendszertöltő rekordja továbbá a fontos adatstruktúrák biztonsági másolatát is tartalmazza. Ezért a FAT32 fájlrendszerű meghajtók kevésbé érzékenyek az egy ponton előforduló hibákkal szemben, mint a meglévő FAT16 rendszerű meghajtók.
A FAT32 rugalmasabb. A FAT32 meghajtó gyökérmappája egy egyszerű szektorcsoport, így az a meghajtón belül bárhová helyezhető. A gyökérmappa bejegyzéseinek számára vonatkozó korábbi korlátozások már nem léteznek. A fájlallokációs tábla tükrözésének letiltásával továbbá lehetővé válik a fájlallokációs tábla elsőtől eltérő másolatának aktiválása. E szolgáltatásokkal a FAT32 rendszerű partíciók dinamikusan átméretezhetők.
Tehát itt a lények (A FAT32 fájlrendszer akár 2 terabájt méretű meghajtókat is támogat.)
Sztem az exFAT a legideálisabb. Ez 500TB-os fájlméretet is támogat. Nekem azzal működik és tökéletes.
Mivel Microsoft szerzemény kétségeim vannak a Windows támogatásról de a Mac és Linux nem problémázott. Szerintem a Win7 is simán kezeli.
Ideális, főleg ha olyan cuccod van mint USB-s tv DVD, ami esetleg nem kezeli az NTFS-t.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!