Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Merevlemez függölegessen vagy...

Merevlemez függölegessen vagy vízszintessen?

Figyelt kérdés

Mármit árt-e neki ha élére állítva használjuk.

Mert alapból a gépekben vizszintessen vannak beépítve.

De pl 1 álló házat el lehetne fektetni hosszú távon?


2011. okt. 2. 18:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a csapágyazás nem örül neki. Bár vannak álló külső vinyók, így elméletileg nem lehet baja, gyakorlatilag viszont mindkét álló külső vinyó meghalt az ismeretségi körömben.
2011. okt. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 legendavagyok01 ***** válasza:

Merevlemeznek mindegy (most is van sok külső merevlemez állítva). Csak működés közben ne nagyon legyen mozgatva.

"Komoly" yakumo merevlemez állványban, 6 éves, most egy médialejátszóra van kötve, semmi baja.

Merevlemez dokkolóban pedig "legrövidebb oldalán" álló is sok van.

2011. okt. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy mehet függőlegesen is, csak a köztes állapotok kerülendők, tehát például 45 fokos szöget ne zárjon be.
2011. okt. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az utolsó jól mondja, de ami a legfontosabb, hogy ne legyen menet közben mozgatva a gép/merevlemez. Ez igaz akkor is, ha fekszenek a lemezek! Hiszen elmozdulhat az író/olvasófej ami fizikailag kárt tehet a merevlemezben. Ezt persze nem akarjuk, nemde? :) Konzolokban is lehet állva használni őket. néhány miniITX házban is, pár BTX házban is az élükön vannak és ez nem baj.
2011. okt. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Énis csak a csapágyazás miatt agódtam volna, másként semmi baja sem lehet.

Persze igen, ha valaki rángatja de ez a beépitett házban... nemhiszem.

Ha igen akkor felrugta a gépét az ürge :)

Köszi a válaszokat.

2011. okt. 2. 21:06

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!