Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nagyon halk lett a mikrofonom...

Nagyon halk lett a mikrofonom - hol állítsam át?

Figyelt kérdés

Fél éve vettem egy mikrofont, ami kifogástalanul működött. Egy hónapra rá új gépet vettünk - attól kezdve a mikrofon nagyon halk lett az új gépen. Pl. ha "rágcsálom" a mikrofont, azaz közvetlenül beleordítok, akkor hallatszik a hangom, de a háttérbe szóló bömbölő zene egyáltalán nem hallatszik. Úgy két centitől távolabbi hangot már nem közvetít.

Vettem új mikrofont, de nem oldotta meg a problémát - ugyanolyan halk.

Gondolom, valamit át kéne állítani a gépemet - de hol kéne átállítani? XP-m van, Pentium 4-em.

Előre is köszönöm a segítséget, felpontozok!


2011. okt. 4. 21:57
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
A fejemet rá, hogy az a féreg VIA HD valamid van mert az egy féreg hangkártya ugyan ez van nálam is de a tetőpont gondol eggyet és nemüködik amit nálam a gépresi megold .. de a halkságot nem eggyszerüen boost-oltam minden és ugyan olyan kukába való halk szar... az a kártya egy ipari hulladék ... aki megcsinálta annak lekéne nyomni a dobhártyájáig :@
2011. okt. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Auto gain control van beépítve amit nem lehet kikapcsolni ha jól emlékszem. Figyeld meg, ha bemész a vezérlőpulton belül a hangokhoz, ott a felvételhez találsz egy hangerőszabályzót. Azt tökig felhúzod majd belekiabálsz a mikróba és azonnal lecsúszik a hangerő.
2011. okt. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, VIA HD van :(

Az előző vacak kis gépemmel tökéletes volt. Az is előfordul, hogy két percig jól üzemek a mikrofon, hallatszik a háttérzaj is - aztán recseg, ropog, eltűnik a hang - a mondatom második fele lemarad.

2011. okt. 4. 22:37
 4/8 anonim ***** válasza:

Legelső vagyok :


Hát igen sajnos ilyen .. :( RealTech-re esküszöm előző gépembe az volt és háá de szerettem ;) ezzel sajnos nemtudsz mit tenni :S

2011. okt. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De kár! Az a furcsa, hogy az emberi hangot közvetíti, a háttérzenét pedig nem - pedig bömböl.Próbáltam letesztelni a Vezérlőpultban, maximálisra állítottam a hangerőt - e picit javult, de nem tökéletes.
2011. okt. 5. 21:51
 6/8 anonim ***** válasza:

hú,hát úgy emléxem,hogy a mixerben van egy olyan opció,hogy mic gain +20db

vagy ilyesmi.

[link]

2011. okt. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Nálam nem jelent meg ez az opció, ahol a decibelt kell állítani - hol kell keresni? Mi az a mixer?

A Vezérlőpultban, és a Kellékeknél már magasra állítottam a csúszkát.

2011. okt. 8. 23:10
 8/8 Exant válasza:
Vezérlőpúlt->VIA HD Audio Deck->Expert Mode és ott lesz jobb oldalt. Húzd fel maxra.
2013. nov. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!