Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptopban lehet akkumulátort...

Imi128 kérdése:

Laptopban lehet akkumulátort cserélni miközben csatlakoztatva van a hálózathoz és be van kapcsolva?

Figyelt kérdés
Tehát be van dugva a konnektorba. És hogy ne használódjon az aksi, szeretném kivenni, ehhez mindenképpen ki kell kapcsolni, vagy nem probléma menet közben cserélni?
2011. dec. 20. 01:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én még nem próbáltam ki, de egyébként ha be van dugva a konnektorba, akkor nem igazán használja az aksit, persze feltölti, az igaz.
2011. dec. 20. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nem javasolt. Miért pont töltés alatt kell csinálni? Feltöltődik, hálózatról le, aksicsere és kész. Szerintem ne próbáld meg. Előzőnek annyiban igaza van, hogy töltés alatt az aksi terhelődik. Mi terhelődik majd, ha az aksit kiveszed? A laptop?
2011. dec. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Panda Péter ***** válasza:
Simon Richard: ??? WTF ??? milyen terhelődésekről beszélsz te? miért ne vehetné ki az akksit? bár értelme csak akkor van (értsd akkor javít valamennyit az élettartamon) ha maga a laptop az akku környékén melegedősebb típus (ugyanis a közhiedelemmel ellentétben nem a folyamatos töltés, vagy a használat zabálja az akku élettartamát, hanem a hőterhelés).
2011. dec. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Pj0tr ***** válasza:

Ezt így nem lehet megmondani. Gépe válogatja. Valamelyik el sem indul aksi nélkül. Van amelyik el sem indul aksi nélkül, de menet közben ki lehet venni...

Szóval sok lehetőség van.

2011. dec. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Azért szeretném kivenni, mivel ha bekapcsolt állapotban van a laptop, tehát megy és az aksi is benne van hiába van teljesen feltöltve és csatlakoztatva a hálózathoz, legjobb tudomásom szerint az aksiból táplálkozik és azt rövid időközönként tölti, tehát lemerül olyan 95% ig majd feltölti magát teljesen újra, ez azt jelenti hogy ilyenkor rövidül az aksi élettartalma is, amit el szeretnék kerülni. (Ezért szeretném kivenni) És az aksi nem csak a melegedéstől károsodik !
2011. dec. 21. 14:15
 6/17 A kérdező kommentje:
Lehet aksi nélkül használni! Csak az lenne a kérdés hogy ki kell-e kapcsolni hozzá hogy beletegyem és kivegyem.
2011. dec. 21. 14:20
 7/17 anonim ***** válasza:
Természetesen! Semmi nem gátol meg hogy ne tudd kivenni az aksit! Próbálkozz csak. Csak hát nem értem még mindig, hogy mi a fenének kell bekapcsolva kivenni. Te magad is írtad, a laptop táplálkozik az aksiból és időközönként feltölti magát. Miért kell kivenni bekapcsolva? Kapcsold ki, vedd ki, kapcsold vissza, csak nem biztos hogy menni fog aksi nélkül. Ha meg nem akarod az élettartamát rövidíteni, nem töltöd egyfolytában, hanem feltöltöd és lemerülésig használod. Ha elgyengült az aksi, vegyél újat, vagy ne vedd ki töltés alatt, mert neki már mindegy.
2011. dec. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Kedves Simon Richard nem tudom miért nem érted, előtted 2 kommentbe ezt írtam le! Azt is leírtam hogy megy aksi nélkül, és pont azért venném ki az aksit, hogy ne károsodjon (használódjon), ha teljesen lemeríted az is károsítja az aksit! Azt is megjegyezném hogyha megvárom hogy elgyengüljön az aksi, és utána veszek egy újat az nem megoldás az élettartam hosszabbítására!
2011. dec. 22. 11:38
 9/17 A kérdező kommentje:
Szépen kérem hozzáértők válaszát, és akiknek lövésük sincs a témával kapcsolatban azok inkább ne ide írjanak köszönöm!
2011. dec. 22. 11:40
 10/17 anonim ***** válasza:
Ok, leszállok erről a témáról, hogy ha egyszer nem bírod felfogni. Mivel akarod meghosszabbítani az élettartamát? Nem használod? Az nem megoldás!!! Merthogy arra való hogy használd és hogy lemerítsd! Azzal nyírod ki hogy 5%-ot lemeríted és egyből feltöltöd. Használd el, aztán vegyél újat. így működik ez! Pontosan ezért lehet aksit cserélni benne. Nem arra való hogy messziről nézd és ne használd.
2011. dec. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!