Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen monitor kábelt érdemes...

Milyen monitor kábelt érdemes venni? (lent)

Figyelt kérdés

A videokártyámon nincs VGA kimenet, ezért eddig DVI-t alakítottam át VGA-ra, és onnan a monitorba a VGA bemenetbe.

Utána olvastam, hogy érdemes DVI-t használni, mert szebb a kép. Megnéztem hogy a monitor és a videokártya csatlakozója ugyan olyan-e, de észrevettem hogy nem teljesen (mind kettő DVI, csak azon belül más típus). Azt is észrevettem hogy a videokártyámon van még 2 fajta csatlakozó, mindkettő ilyen kis vékony, nekem az egyik HDMI-nek tűnik. A monitoron van HDMI csatlakozó.

Melyiket érdemesebb vennem, DVI vagy HDMI kábelt?


2012. júl. 26. 10:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Képminőségre ugyanolyanok, de akkor már inkább HDMI.

De biztos hogy mindkettőn HDMI van? Mert a Displayport is hasonlóan néz ki.

2012. júl. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hogy ha nem kell hangot vinni, akkor tartózkodj a HDMI-től. HDMI-nél pixelformátumot kell állítani, meg az overscan sem 0%-on van alapértelmezésben, és ezeket minden driver frissítés után újra be kell állítani. Egyszerűen szükségtelen, felesleges macera. Akkor szokás videokártyához HDMI-t használni, ha 1. Hangot is vinni kell, 2. Nincs a monitoron/TV-n DVI csatlakozó.
2012. júl. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen tényleg mindegy, de még a D-SUB esetén is nagyon kell figyelni valami kis különbséget észre lehessen venni a két digitális mellett. Sőt, leginkább csak képelemző szoftverekkel mérhető a különbség.
2012. júl. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"DVI-t alakítottam át VGA-ra, és onnan a monitorba a VGA bemenetbe."


Ezek szerint a videókártyádon DVI-I kimenet van, ami kiküldi az analóg jelet is, ezért néz ki másképp, mint a monitoron, az ugyanis nagy valószínűséggel DVI-D single.


[link]


[link]


A digitális kábellel elvileg szebb lesz a kép, mint analóg esetében. Szerintem sima DVI-D single kábellel kösd össze, ha valamelyest javulást szeretnél, nem tudom, mennyire lesz észrevehető a különbség.


Akkor kellene DVI-D dual kábel, ha extrém nagy a kijelződ.

Ez alatt azt értem, hogy nagyobb a felbontása, mint a Full HD.

2012. júl. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!