Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem lehet tuningolni?

Miért nem lehet tuningolni?

Figyelt kérdés

Egy ABit AB9-es alaplapom van, Core 2 Duo 4300-as procival, és 4GB 667-es rammal.


A probléma, hogy a gép csak default bios beállításokkal hajlandó elindulni. Ha próbálok állítani az fsb-n, vagy akármit az uguru részben, bootolás közben megáll a gép, még a monitor sem kap kapcsol be. Ilyenkor várhatok akármennyit, nem történik semmi. Ha kinyomom a gépet és újraindítom, reseteli a bios ezen beállításait, és minden gond nélkül feláll a rendszer.


Idegesítő, hogy sokan egy az egybe ilyen összeállítással kihozhatnak 320-as fsb-t is, neke meg csak defaultal hajlandó elindulni.


Mi lehet a gond?


2008. máj. 9. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Hali!


Hőmérsékletek rendben vannak? Így default beállítással próbáltál 1-2órás terhelő stabilitási tesztet lefuttatni? Ezeknek nézz utána.


Javaslom, hogy próbálj a biosban minden felesleges opciót kikapcsolni.(eist, c1e, stb..) Továbbá vedd figyelembe, hogy ha növeled az fsb-t, akkor ezzel párhuzamosan növekszik a RAM-ok órajele is, és ha nincs tuning ramod, akkor előfordulhat, hogy már pár Mhz pluszt se bírnak el.

Mi a RAM-od PONTOS típusa?

2008. máj. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Stabilitás tesztet még nem futtattam, a proci box-os, szal gyári hűtővel szerelt. (de attól még el kéne indulnia ha fel is melegszik, nem)


A ramok Kingstonok, és 4x1GB.


Próbáltam már szinte mindent, bios frissítést, kikapcsoltam az összes cpu featurest, stb. Egyszerűen nem tudom mi lehet a gáz.


A ramokat is próbáltam állítani, feszt emelni, az sem segített.

2008. máj. 9. 22:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Próbálj meg esetleg ideiglenesen kivenni 2 ram modult, és úgy megnézni, hogy tudsz e fsb-t emelni. S tényleg futtass le legalább 15 percig egy OCCT, vagy prime95 tesztet. Tápod milyen van?
2008. máj. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A ram nem lehet a gond, mert eddig 2GB volt, most vettem még egy kit-et.


A táp is ki lett cserélve, most 400-as.


A teszteket meg lefuttatom aztán meglássuk'

2008. máj. 9. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!