Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Használtok SSD és HDD kombó...

Használtok SSD és HDD kombó notebookot? Hogyan gyorsítsam fel a Windows 7-et SSD-vel?

Figyelt kérdés

Hiába az i5 CPU, a gyors sok RAM, a Win 7, egy idő után lassú a gép. Nem hdd gond, egyszerűen ennyit tud a hdd.

Hogyan lehet úgy dolgozni, hogy hipersebességgel nyíljanak meg a programok, a fájlok, ne szüttyögjön a windows a fájlok keresésével, hanem azonnal dobja ki a találatot.


Hogyan lehet felgyorsítani a rendszert, úgy hogy a 640GB hdd-n lévő adatokat gyorsan érjem el?


Van értelme egy SSD-t beépíteni rendszer partíciónak és az ODD helyét feláldozni a HDD-nek, amin a tényleges adatok vannak?


Gyorsabb lesz a rendszer vagy nem mert a fájlok amikkel dolgozom ugyanúgy a HDD-ról lesznek használva..


Ha megéri ez a fajta kombináció, akkor mekkora a legolcsóbb SSD amire elfér a Windows 7 minden rendszermentésével együtt?


Sok idei notebooknál látom ezt az SSD HDD kombinációt, lehet a gyártók ebbe az irányba mennek vagy ez csak a drágább gépekre igaz?



#HDD #SSD #lassú windows 7
2012. okt. 5. 05:35
 1/4 algopirin ***** válasza:
100%

Az egyik hogy a notebook csak szükségmegoldás, a fejed tetejére állhatsz meg felhozhatnak érveket de akkor is így lesz, azonos kategóriában meg se közelíti egy hasonló asztali gépet se összteljesítményben se egyéb dolgokban.

Notebookon dolgozni szerintem hülyeség persze lehet még akár dtp-t vagy van aki akár videót vág vele de szerintem szenvednek vele mert nem látják be az nem arra van huzamosabb ideig azon dolgozzanak.

Ha meg keresel valami az időbe telik ez van attól függően mennyi adatot kell indexelni, vannak ugyan direkt "kereső" programok amik időről-időre létrehoznak egy katalógust az adott winyo tartalmáról és lényegesen gyorsabban dolgoznak mint a windows saját keresője, persze maga a katalógus is egyre nagyobb helyet foglal és szerintem több a hátránya mint az előnye.

SSD-nek mindenképpen van értelme persze ez relativ, csodát az se fog művelni ha számit hogy lényegesen gyorsabban fog elindulni a rendszered és hogy nagyobb programok gyorsabban indulnak akkor igen, egy word vagy excelnek szerintem tökmindegy.

SSD "csak" azt tudja hogy lényegesen gyorsabb az írási/olvasási sebessége mint a hagyományos HDD-nek így bármilyen file a töredéke alatt elérhető, átlagos dolgoknál ennek nem sok értelme van ha pl. egy winyo hely van csak mivel nagymennyiségű adatot tárolni azon nem gazdaságos és nem is tesz jót neki mert nem arra találták ki.

Ha az adatelérési hely lassú akkor értelemszerűen az a szűkkeresztmetszet így hiába van bazi gyors géped ha nem tudsz neki elég adatot biztosítani, üresjáratban fog ketyegni.

Persze már az is számítana ha a rendszered egy külön winyon van és az adataid egy másik külön winyorol éri el ha meg az egyik egy SSD elég valoszinü hogy látványos teljesítmény különbség lenne, persze megint ott van hogy a notebook winyok azért nem a sebességükről híresek alapból se mert nem arra találták ki .


Az meg hogy mennyibe kerül a legolcsóbb SSD amin elfér a windows 7 szerintem rosszul kezdődik ha a legolcsóbbra van szükséged mert szűkös a keret nem erőltetném a helyedben, elvileg új technologia ami igen is pénzbe kerül természetes hogy nem mindenkinek lesz elérhető ha az a cél melyik a legolcsóbb akkor az nem neked való ez van.

Méretre meg te tudod most jelenleg "mekkora" a rendszered az egyik gépemen a 60GB OCZ-n mondjuk hogy elférek szűkösen de a legalább 90GB lenne az ideális szerintem, a lényeg hogy legalább 10-20% szabad hely maradjon hogy a trimmelés normálisan tudjon működni.

Hogy mennyire jó a dolgozós a gépemen 2db 120GB OCZ winyo van az egyik csak a rendszeré a másik "scratch disknek" van használva vagy onnan nyitok ki van hogy 2-3-5Gb psd fileokat, most már ugyan megszoktam így nem esek hasra a sebességétől de ha olyan gép elé ülök ami nem így működik csak szenvedek hogy milyen lassú.

Irodai dolgokra szerintem fölösleges legfeljebb ha számit hogy gyorsabban indul be a rendszer meg pár apróság de ott már inkább többe kerül mint amennyi előnye van.

60GB SSD-k már 18-20e-től vannak, én ettől nagyobbat vennék de már ilyen is megteszi akár a rendszernek.

Persze ha tényleg "hipersebességgel" szeretnéd hogy minden kinyíljon és megtalálja az adatokat mint ahogy írod az is megoldható már vannak 500GB-os SSD-k és abból kettőt, csak többszörösébe kerülne mint az egész notebookod így annak nem valoszinü túl sok értelme lenne.

2012. okt. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Golan Trevize ***** válasza:

Első szépen leírta a lényeget, de egy dologgal szeretném kiegészíteni, mert ez a kérdező szempontjából lényeges:


az SSD messze kevesebb energiát fogyaszt, mint egy HDD, tehát notebookban nem csak a gyorsaság miatt érdemes lecserélni, hanem az akku rendelkezésre állási ideje is meg fog nőni. érezhetően.


én a kérdező helyében vennék egy 250 GB-os SSD-t, meghagynám az ODD-t, és a többi cucc tárolására egy USB-s külső vinyót használnék.

2012. okt. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ok, köszönöm a több mint kimerítő választ.
2012. okt. 5. 08:57
 4/4 Panda Péter ***** válasza:
a 256-os SSD-k még eléggé aranyárban vannak, én inkább vennék egy 64-es SSD-t bootdisknek az optikai meghajtó helyére, és abból vennék egy USB-set. így akkor is tud dolgozni a fájlokkal, ha épp úton van, és az SSD sem lesz terhelve annyira.
2012. okt. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!