Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A procim 84 fokos jelenleg és...

Gyurcsik kérdése:

A procim 84 fokos jelenleg és amikkor bad company 2-ők kb 10 perc útán kikapcsol a gép, a túl melegedés miatt lehet vagy micsoda miatt? Plusz hűtő kéne még bele?

Figyelt kérdés

2012. nov. 5. 20:21
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Ezek szerint a hűtőm a ludas a dolgokban?
2012. nov. 5. 20:41
 12/24 Komplikato ***** válasza:
72%

"A bolt rakta össze szóval meg azért 2000ft-os hűtő!"


Mondjuk én mint ex-boltos visszamennék és fejükbe állítanám. A hűtő saját oldalán az az AMD proci amivel tesztelték, az 45W-os ... Normál 4 magos meg 90 vagy 125W.


Ez a minimum amit rá tennék:

[link]

Az EKL márkás gépekbe gyártott hűtést, jelenleg Alpenföhn név alatt gyártanak drágább tuning hűtést, de ez a minimum.


Egy ilyen lenne az alap:

[link]


És innentől csillagos égig a tuning hűtés:

[link]


A linkelt oldalon árul a srác olcsóbbért használt vagy bemutató hűtőket is, de igazából a 3500-as EKL hűtő miatt linkeltem, mert csak ő árulja (mint bolt) meg pár arc aki tőle veszi.

2012. nov. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
egy szóval elbasztam?XD Az a baj nem nagyon értek hozzá! Akkor a gép magától való kikapcsolásának ez azoka! És jobb lenne hogy ha a gyári hűtőt beleraknám?
2012. nov. 5. 20:46
 14/24 Komplikato ***** válasza:
10-es jogos a leoltás, de nem hülye vagyok csak rosszul fogalmaztam, a 2-3x akkorát a borda méretre értettem, lásd CM TX hűtő versus nagyobb tuning hűtők. És igen a ventilátoroktól is függ a dolog nyilván. Amúgy van 12, de talán 16 hőcsöves hűtő, egyszer láttam egy gépben, de inkább volt auto motor blokk méretű, mint normális házba való. Valahonnan külföldről kapta, a márka tök ismeretlen erre.
2012. nov. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
szerintem tök felesleges 2000ft-s cpu hűtőt venni, ha még nem is tuningolsz. sőt, ennyi erővel a gyári is maradhatott volna. ha már külön hűtőt pakolsz rá, akkor valami normálisabb fajtát érdemes venni.
2012. nov. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Avval jobban járnék hogy ha a gyári raknám bele amig nem veszek komolyabb hűtőt?
2012. nov. 5. 20:48
 17/24 Komplikato ***** válasza:

13-ra őszinte leszek, vehetsz te marha jó hűtőt, de ha pl. rossz a házad szellőzése, mert pl. nem márkás, keskennített ház, nagyon pici ventilátor helyekkel és persze ventilátorok nélkül, akkor nem biztos, hogy a processzorhűtő magában megbirkózik a dologgal, bár nyilván minél nagyobb a ventilátora és annak légszállítása, annál többet tud tenni az ügy érdekében. De a gépházban melegszik a chipset, a ram, a HDD-k, a Videókártya és a táp is ...

A gyári hűtés meg lehet még erősebb mint amit vettél, de megmondom őszintén, hogy nekem az X4-820-hoz adott gyári hűtővel is túlmelegedett nyáron, pedig szellős házban volt.

2012. nov. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Nagy igazságot mondott a 15-ös válaszoló! Én visszaraknám a gyárit, megnézném, hogy azzal jó-e. (de még ezzel a hűtővel se kéne ilyen melegnek lennie...)
2012. nov. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Pedig az sajnos! A ház Elég jo szellős szerintem plusz 4 hőtőnek van hely az elején egy nagy fekszik a tetejére is lehet felszerelni és ott fekszik a proci is! Nem rossz az! Akkor szerintetek pakoljam vissza a gyárit?
2012. nov. 5. 20:52
 20/24 Komplikato ***** válasza:

"Akkor szerintetek pakoljam vissza a gyárit?"

Ha más nincs kéznél akkor igen, csak akkor már lehet újra is kéne pasztázni, van még maradék paszta a másik hűtőről?

2012. nov. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!