Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit jelent ha ezt írja ki a...

Mit jelent ha ezt írja ki a számítógépem? Reboot and Select proper Boot device or insert Boot Media in selected Boot device and press a key.

Figyelt kérdés

#számítógép nem tölt be
2013. okt. 21. 21:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Tömören azt, hogy nem érzékel olyan eszközt, amiről bootolni tudna számítógép. Vagyis, ha eddig minden rendben volt és egyszer csak ezt írta ki egy bekapcsolás után, akkor könnyen lehet, hogy meghalt a vincseszter, vagy elszállt a boot szektor.
2013. okt. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen eddig minden rendben ment, este még semmi probléma, másnap délután pedig ezzel fogadott a gép :(
2013. okt. 22. 09:32
 3/4 anonim válasza:
88%

Sziasztok. Nekem szintén volt ilyen problémám és a válasz pofon egyszerű volt, pedig már újra akartam instalálni a windows-ot.

Ha azt írja ki a géped egymás után, hogy:


Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key


... azt jelenti, hogy nem találja a Harddisc-et vagyis annyit kell csak tenned, hogy:

1. kapcsold le az áramról (húzd ki a stekkerből, hogy áram alatt nenyúlj a gépbe)

2. leveszed a számítógéped oldalát hogy hozzáférj a Harddisc-hez és csak mozgasd meg azokat a kábeleket amelyek rávannak kötve. Általában 2 kábel van rákötve és ilyenkor ha ezt írja ki akkor valamelyik kábel kilazult és ez által nem találja a Harddisc-et.

3. miután ellenőrizted a kábeleket (elég csak megmozgatni és jól rászúrni) utána vissza teszed a számítógép oldalait és bekapcsolod a géped.

...

... Működnie kellene mert a 99%-ban csak az a hiba, hogy fellazult a kábel amelyik a Harddisc-re van kapcsolva.


Itt egy link, hogy lásd is:


http://www.youtube.com/watch?v=3WBjF4Ijvj4


De csak az első 2 percig nézd a videót amíg meglátod, mit is kell csinálnod !!! :) (Mert utána a videón az Illetőnek átkattan és miután már elindult a számítógépe akkor újra kivette a harddisc-et és végül szét is törte.)


De sajnos nem találtam jobb videót ahol látni is a hibát a kijavítással együtt.

2013. okt. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Kedves utolsó nagyon megijedtem amikor takarítás után ezt írta a gép, de a válaszod teljes mértékben hasznos volt és segített köszönöm szépen.
2015. nov. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!