Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Reboot and select proper boot...

Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key. Wtf?

Figyelt kérdés
Asus laptopom van és most cseréltek benne merevlemezt.. hazahoztam gondoltam feldobom rá win8at erre ez fogad.. se cdt nem akarja beolvasgatni, bios reset után is hasonló a probléma.. kérlek segítsetek. köszönöm
2013. szept. 24. 21:00
 1/10 lopokus ***** válasza:
csak állítsd át a boot sorrendet a biosba.
2013. szept. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Természetesen átállítottam. a probléma ugyanúgy fenn áll
2013. szept. 24. 22:03
 3/10 lopokus ***** válasza:
akkor rosszul lehetnek bekötve a dolgok, letudod ellenőrizni?
2013. szept. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Inkább nem szedem szét nehogy ugorjon a szervíz garancia.. visszaviszem inkább ha szoftveresen nem lehet megoldani. Amúgy én is erre tippelek
2013. szept. 24. 22:46
 5/10 lopokus ***** válasza:
ja hogy garis.. akkor egyértelműen vidd vissza.. így távolról mást amúgy se tudok mondani:/
2013. szept. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Sziasztok. Nekem szintén volt ilyen problémám és a válasz pofon egyszerű volt, pedig már újra akartam instalálni a windows-ot.

Ha azt írja ki a géped egymás után, hogy:


Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key


... azt jelenti, hogy nem találja a Harddisc-et vagyis annyit kell csak tenned, hogy:

1. kapcsold le az áramról (húzd ki a stekkerből, hogy áram alatt nenyúlj a gépbe)

2. leveszed a számítógéped oldalát hogy hozzáférj a Harddisc-hez és csak mozgasd meg azokat a kábeleket amelyek rávannak kötve. Általában 2 kábel van rákötve és ilyenkor ha ezt írja ki akkor valamelyik kábel kilazult és ez által nem találja a Harddisc-et.

3. miután ellenőrizted a kábeleket (elég csak megmozgatni és jól rászúrni) utána vissza teszed a számítógép oldalait és bekapcsolod a géped.

...

... Működnie kellene mert a 99%-ban csak az a hiba, hogy fellazult a kábel amelyik a Harddisc-re van kapcsolva.


Itt egy link, hogy lásd is:


http://www.youtube.com/watch?v=3WBjF4Ijvj4


De csak az első 2 percig nézd a videót amíg meglátod, mit is kell csinálnod !!! :) (Mert utána a videón az Illetőnek átkattan és miután már elindult a számítógépe akkor újra kivette a harddisc-et és végül szét is törte.)


De sajnos nem találtam jobb videót ahol látni is a hibát a kijavítással együtt.

2013. okt. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszolónak nagyon szépen kösszönöm nekem is eztet csinálta de meg lett hogy hol volt a bibi de sikerült kideriteni és meg javitani hálásan kösszönöm :)
2014. máj. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 lopokus ***** válasza:
jaja, ezt írtam az elején csak mondta hogy garanciás, tehát kizárva a belenyúlkálás
2014. máj. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Én is ezzel szenvedek csak pcn.

Én remélen nem a vinyó a gond mert 1tb drága+ adatok.

Ma örtént elég érdekes módon a gép mellé leesett egy tányér meg egy pohár amik pont a nyomtatóra zuhantak és onnantól tiszta zaj hang jött elő és a kép megállt.

ÚJRANYOMTAM és ez fogadott...próbáltam kihúzni a kábelt majd vissza

nem nagyon működött de gondoltam h kicserélem a satat a dvdm satajaval hátha fog menni csak most még nincs időm rá dr remélem a kábel a gond és tényleg 99 %ban így van

2014. jún. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én a napokban üzemeltem be újra egy pár éve nem használt gépemet, biztos vagyok benne hogy mindent rendesen raktam össze, bekapcsolom, és nekem is ugyanezt a szöveget írja ki, a BIOS-ba be se tudok lépni, akármelyik gombot nyomogatom. A Bios elemet is kicseréltem, a kábeleket is kihúzgáltam, újra össze dugtam, de ugyanaz. Kissé tanácstalan vagyok, valakinek van valami ötlete?
2014. júl. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!