Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Honnan tudom hogy az alaplapom...

Honnan tudom hogy az alaplapom hányas SATA-t támogat? Bele tudom tenni a SATA 2s csatalkozós vinyot meg a 3ast is vagy hogy?

Figyelt kérdés

Az van hogy az alaplapomon van négy port SATA 1 SATA 2 SATA 3 SATA 4 ahogy a képen is látszik.: [link]


[link]


Eddig ok de a winchesteremen van egy olyan felirat SATA 3 GB/s ezt értem : [link]

És azért kérdezem mert szeretnék venni mégegy winchestert és árukeresőn nézegettem és tulajdonságok menüpont alatt csak olyat találtam hogy SATA 2 csatalakozó meg SATA 3 csatalkozó most akkor mit támogat az enyém mert arukereson ilyet h sima SATA nem talaltam



2014. jan. 23. 11:29
 1/6 anonim ***** válasza:

"mindegy" hányas sata van az alaplapodon.

dugd be valamelyikbe és jó lesz

2014. jan. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Neked - mint az általad mellékelt képen látható:

[link]

egy ASUS P5KPL/EPU alaplapod van.


Az alaplap oldalán:

[link]

olvasható, hogy 4 darab SATA 3 Gbps-os port található.


Ha utánaolvasol - például a Wikipedian:

[link]

[link]

akkor olvashatod, hogy a 3 Gbps sebességű változat a SATA-2 szabvány.


Jelenleg használatos merevlemezed - Hitachi HDP725025GLA380 - is 3 Gbps-os, SATA-2 szabványú:

www.hgst.com/portal/binary/com.epicentric.contentmanagement.servlet.ContentDeliveryServlet/hgst/products/Deskstar/p7k500/HGST_Deskstar_P7K500_DS_FINAL.pdf


Új merevlemez vásárlása esetén érdemes minimum SATA-2 merevlemezt venni, ugyanis a SATA-1-es (1,5 Gbps-os) meghajtók csak lassabban fognak működni. A SATA-3-as (6 Gbps-os) meghajtók visszafelé kompatibillisek, SATA-2 (3 Gbps) módban fognak dolgozni.


[link]

2014. jan. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja és még valami: az alaplapon olvasható SATA1, SATA2, SATA3, SATA4 csak a SATA-port sorszáma, nem a verziója.
2014. jan. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors válaszokat tehát nekem igazábol felesleges olyat venni ami SATA 3 csatlakozós mert SATA 2ben fog működni ugye


köszi!

2014. jan. 23. 12:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem felesleges, későbbi gépcserénél jól jöhet. Meg nem is nagyon kapsz SATA2-es lemezeket, ha mégis, egy plusz ezresért van SATA3-as, érdemesebb azt megvenni. A merevlemezek a SATA2-es sebességét sem érik el, így nem lesz semmivel lassabb ha SATA2-n használod.
2014. jan. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszi és mi a véleményed egy 4éves 420W os tápegység elbirna egy core 2 quad Q8300at meg esetleg ati radeon hd 4730 heleyett egy erősebb vga-t? Tudnál néhányat linelni ami szerinted jolenne?

Nagyon köszi az eddigi segitségedet is! :)

2014. jan. 23. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!