Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A tápegységgel van a baj?

A tápegységgel van a baj?

Figyelt kérdés
Elég instabilan működik a számítógépem, kékhalálok, rendszer lassulások, egy idő után elmegy az internet és csak a következő újraindításnál jön vissza és még sorolhatnám. A winchesterre gyanakodtam mert fura hangokat adott ki, persze lehet az is hibás volt, így lecseréltem mert azt hittem, hogy az miatt működik instabilan a gép. A csere után se változott a helyzet, memória tesztelve (memtest86-al), azokkal se volt probléma, processzor nem hinném, hogy hibás az alaplapra vagy a tápegységre gyanakszom. Van, hogy néha bekapcsolom a gépet, a ventilátorok mennek, a gép "zúg" de mégse kapcsol be, ilyenkor még 1-2 próba és utána már bekapcsol rendesen. A tápegységem HKC 400W, tudom, hogy nem a legjobb de na ez jutott.

2014. febr. 7. 22:21
 1/7 A kérdező kommentje:
Még annyival kiegészíteném, hogy néha a semmitől annyira el tud "romolni" a gép, hogy muszáj azonnal újratelepítenem, de ez is csak átmeneti megoldás, mert tudom, hogy előbb vagy utóbb ismét baj lesz vele, és megint jöhet az újrarakás
2014. febr. 7. 22:23
 2/7 anonim ***** válasza:
Milyen gép ?
2014. febr. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 sün18 ***** válasza:
Tép csere nem árthat én azzal kezdeném :)
2014. febr. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát... Én inkább az alaplapra gyanakodnék.
2014. febr. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

alaplap: Asrock M3N78D

de, hogy deríthetném ki, hogy mégis mi lehet a hibás?

2014. febr. 7. 22:46
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen alaplapom van.

Nálam is jelentkezek nem-indulások, hirtelen leállások, és újraindulások.


Esetleg egy PC stabilitásteszttel (pl. AIDA64) próbáld ki a gépet, mert ha a CPU terhelve van, azt valószínű a lap se fogja bírni. A tápot pedig mindenképpen cseréld, mielőtt totál tönkrevágja az egész géped.

2014. febr. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Esetleg próbálj meg egy CMOS-Cleart, az több hibát is helyre tud hozni (pl. hibás BIOS beállítások).
2014. febr. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!