Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videó kártya problémám miatt...

Videó kártya problémám miatt szeretnék segítséget kérni! Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Nem vagyok nagy pc guru szóval nem tudom mi a helyzet . A probléma : AMD radeon hd 6700 series videókártya használatakor a gép képernyőn színelváltozások felbontási problémák láthatóak , illesztő program kellene?Ha igen valaki tud linket adni? (a gép csak akkor működik ha letiltom a videókártyát , akkor sem enged játszani)

2014. ápr. 12. 08:45
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Kiegészítés! a videó kártya letiltás nélküli hibaüzenete : Az Ön akítv grafikus adapterének illesztőprogram verziója nem támogatja a Catalyt Control Centert. Frissítse AMD grafikus illeztőprograját vagy engedélyezze, hogy AMD adaptere használhassa a kijelzőkezelőben

a videó kártya letiltással üzenete : amd grafikus illesztőprogram nincs telepítve vagy az amd illesztőprogram nem működik megfelelően. Telepítsen az AMD hardvernek megfelelő AMD illesztőprogramot

2014. ápr. 12. 09:08
 2/12 hypno ***** válasza:

[link]


Itt öt lépéssel kiválaszthatod a megfelelő meghajtót.

2014. ápr. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Feltelepítettem nem sikerült.. lehet rossza opciókat választottam? meg tudnád nézni jól csináltam-e?

1. desktop graphics

2. radeon hd series

3. radeon hd 6xxx series pcle

2014. ápr. 12. 09:49
 4/12 A kérdező kommentje:
5. win xp - 32 bit
2014. ápr. 12. 09:50
 5/12 hypno ***** válasza:

ehhez az oldalhoz kellett eljutnod.


[link]

2014. ápr. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 hypno ***** válasza:

Esetleg nézd meg a BIOS-ban nincs-e elállítva valami.


Vagy kezdjük inkább az elején.


Milyen alaplapod van?

Van-e integrált grafika?

Milyen videokártyád volt ezt megelőzően?

Mit változtattál amitől előjött a hiba?

2014. ápr. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen ahhoz az oldalhoz jutottam el , letöltöttem de semmi:S

alaplap : Asustek pb5-vm

itegrált ? ezt hogy tudom megnézni? :S nem értek nagyon a géphez

azt hiszem semmi más nem volt ebbe na gépben

arra emlékszek hogy volt egy üzenet hogy a window-s támogatottsága lejár nem emlékszem

2014. ápr. 12. 11:38
 8/12 A kérdező kommentje:
jah még : volt valami ati2 dvag.dll probléma ennyiről tudok beszámolni , nem nyúltam semmihez mivel nem értek annyira hozzá
2014. ápr. 12. 11:41
 9/12 hypno ***** válasza:

Az integrált grafika zt jelenti, hogy az alaplapon vagy egy videochip, így külön videokártya nélkül is használható a gép. (Hogy mire használható, az most nem érdekes)

A csatlakozója egy kék színű hosszúkás (15 pines) és a 25 pines rózsaszínű (vagy piros) soros port alatt van.

Az alaplapod esetében a gyártója az Intel, típusa GMA X3000.

Elvben automatikusan kiválasztódik az a kártya amire a monitort kötöd (integrált, vagy diszkrét), de azért nézd meg a BIOS-t

Bekapcsoláskor nyomogasd szaporán a "Del" gombot, így belépsz a BIOS-ba.

Ott az "Advanced" fülön találsz egy "Chipset" opciót. Nyisd meg és ott a Graphic Adapter és Graphic Mode Select sorokban tudod állítani. A PEG/IDG, vagy a PEG/PCI lesz a te beállításod, ha a diszkrét kártyát akarod használni.


Az AMD telepítőnél először válaszd az illesztő eltávolítását, majd amikor lefut, újraindítás után telepítsd újra.


Ne ijedj meg, ha alacsony felbontással és kevés színnel indul a gép. Ha feltelepült a driver, majd helyreáll.

2014. ápr. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Peg PCI volt a beállításom a bios-nál , az amd-nél törölltem majd felraktam , nem segített ... kezdek kicsit feszült lenni . 15 és a 25 pines portok alatt van valamiféle csatlakoztató 2 usb mellett , ezek szernt ez lenne az.
2014. ápr. 12. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!