Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az mitől van, hogy a laptopom...

Az mitől van, hogy a laptopom csatlakozott az itthoni wifimhez, de még is felkiáltó jel van a wifi jelnél. Mi ehet a hiba?

Figyelt kérdés
win6 32 bites rendszer van rajta. Ilyennel még nem találkoztam hogy van wifi, de közbe még sincs:S
2014. máj. 17. 10:56
 1/3 anonim válasza:
A routher megfelelően van konfigurálva? Próbálj hibaellhárítást futtatni amennyire ez lehetséges. (Windows 6-ot még nem használtam.) Esetleg az IPv4-nél lehet néhány opciót beállítani, hogy ne automatikusan keresse az ip címet hanem egy előre beállított ip címet használjon. Ha úgy se megy állítsd be a DNS kiszolgáló se keressen automatikusan, hanem szint úgy előre megadott módon. Nekünk már volt ilyen problémánk az intézményünkben és így oldottuk meg gyorsan. Talán ez segít neked, viszont mindenképpen nézd meg a routher beállításokat, gondolom a gépről lehet csatlakozni a routerre böngészőből azaz muszáj, hogy lehessen.
2014. máj. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Win7 bocsi:) Nem a routerrel vagy hasonlóval van probléma. Tuti hogy a laptoppap vagy a driverekkel vagy valamivel. Mert másik laptopról(hp) tudok rá csatlakozni megfelelőlen. Csak az asus-ról nem. Vagyis csatlakozik az is, csak éppenséggel érdekes módon azt írja hogy nincs kapcsolat.
2014. máj. 17. 15:52
 3/3 anonim válasza:
Az IPv4 konfigurálásával se ment? Ellenőrizd szerintem a drivereket újra, hogy Windows 7-es környezetben működnök-e. Ha igen, esetleg próbáld meg letölteni máshonnan ezeket az illesztőprogramokat (legjobb természetesen az adott driver hivatalos oldaláról), ha viszont így se működik próbáld meg az operációsrendszer újra telepítését esetleg másshonnan letöltött Windows 7-el próbálkozni. Bár nem hiszem, hogy operációs rendszer hiba lenne. Eddig is 7-es rendszered volt vagy ez előtt esetleg más? Más ötletetem egyenlőre nincs. Az adott gépről tudod a routher beállításokat szerkeszteni böngésző segítségével? Hirtelen nem jut eszembe semmi más.
2014. máj. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!