Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy mentsem meg a régi képeket?

Hogy mentsem meg a régi képeket?

Figyelt kérdés
Van az édesanyámnak egy 20 éves gépe (20 nem írtam el) és nem tölt be semmit. Van benne egy 80 gb winchester, 2 gb ram, valami intel processzor de nagyon régi.(mikor beindítottam akkor azt írta ,hogy 3400prm-el hűt) van benne egy régi videokártya (1 ventillátorral szerintem 4 cm-es) és egy 260 w-s táp. 1 éve nem volt beindítva de van rajta egy csomó kép amik nagyon fontosak lennének.(családi) A kérdésem az lenne ,hogy ezzel mit lehet kezdeni? Windows 99 van rajta. Maga a gép beindul(nagyon hangosan) de az asztalt már nem tölti be. Többször is próbálkoztam egyszer sikerült betölteni az asztalt de után egyből lefagyott és csak az egér mozgott. A képek elvileg a C meghajtón vannak ahol a windows. Hogy lehetne megmenteni a képeket a gépről? Vagy lehetetlen és csak a D meghajtón lévő fájlok megmenthetőek?
2014. máj. 20. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Próbálkozz azzal, hogy kiszeded a HDD-t és átrakod egy másik gépbe. Onnan meg le tudod menteni. Reménykedj hogy nem a HDD-vel van a baj, és akkor sikerülnie kell.
2014. máj. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Feltéve ha sata-s a hdd és a másik gépnek van sata csatlakozója.
2014. máj. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
tedd át a vinyót egy normálisan működő gépbe és onnan már le tudod menteni...
2014. máj. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

20 éves gépbe nincs SATA-s vinyó!

Olyan gép kell, amibe van IDE csatoló vagy veszel 1500-ért egy SATA-IDE átalakítót...

2014. máj. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez biztos? Ekkor nem kell újratelepíteni a gépet? Nem sata csatlakozós a gép de szerintem a másikon van megfelelő csatlakozó. Ha nem tévedek IDE a neve.
2014. máj. 20. 16:53
 6/8 A kérdező kommentje:
Oké
2014. máj. 20. 16:53
 7/8 A kérdező kommentje:
Tudnál linkelni egy ilyen átalakítót?
2014. máj. 20. 16:55
 8/8 anonim ***** válasza:
Linkeltem...
2014. máj. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!