Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógépház csatlakoztatása...

Számítógépház csatlakoztatása az alaplaphoz, melyik kábelt hova kössem be?

Figyelt kérdés

Van egy MSI K9N6PGM-F típusú alaplapom, ezt kellene összekötnöm a meglévő gépházzal, mivel portalanítás miatt szétszedtem a gépet. A szétszerelésnél pontosan felírtam, hogy melyik kábel hova csatlakozik, illetve itt meg tudtam nézni a használati utasítást is:

[link]


Összekötöttem ahogy eredetileg volt, viszont az a problémám, hogy bekapcsoláskor a gépen lévő két LED közül egyik sem világít, és a monitor is fekete marad. Az alábbi általam készített rajzon látható, hogy melyik kábelt hova kötöttem:

[link]


Próbálkoztam a Reset SW kék és fehér kábelének felcserélésével, mivel elméletileg a fehér a negatív, de ez sem oldotta meg a problémát. A kérdésem az lenne, hogy hogyan kéne átkötni a kábeleket, hogy működjön a gép?



2014. jún. 29. 21:53
1 2
 1/14 Tengor ***** válasza:
Mi innen szerinted honnan fogjuk tudni, hogy mit nem dugtál be? Tápkábelek a helyükön vannak?
2014. jún. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
gép elindul táp működik?
2014. jún. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Mint leírtam, a gép elindul és a táp is működik, csak a monitor marad sötét, és a LED-ek sem világítanak a gépen.
2014. jún. 29. 22:01
 4/14 anonim ***** válasza:

hdd ledek power led ek gombok bevannak kötve pin csatikkal ?

vag kábel be van kötve

2014. jún. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A képen látszik, hogy melyik kábelt hova kötöttem (feltételezem, hogy valamelyiket rosszul), VGA kábel is jól be van kötve, nem emiatt marad sötét a monitor.
2014. jún. 29. 22:07
 6/14 anonim ***** válasza:
vedd ki a ramokat és mond el mi történik
2014. jún. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
RAM nélkül kapcsoljam be a gépet?
2014. jún. 29. 22:11
 8/14 anonim ***** válasza:

Közben néztem a manualt a kérdező jól kötötte

a LED ek meg azért nem világítanak mert meg kell cserélni a pólusukat tehát lehúzod és ugyan oda vissza dugod de ellentétessen (A reset sw az akárhogyan van rákötve mindenképp jó így is úgy is

2014. jún. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Igen és ha hallasz csipogó hangot az már jó jel feltéve hogy legyen alaplapi hangszóró a gépedbe


ilyen: [link]


vagy ilyen: [link]

2014. jún. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Van alaplapi hangszóró, de nem hallok csipogó hangot. Most felcseréltem a HDD LED, Reset SW és Power SW pólusait, de ugyanaz a helyzet, illetve feltűnt hogy így egyáltalán nem világítanak a LED-ek, viszont mikor visszakötöttem az eredeti állapotra, akkor az alsó piros LED nagyon halványan világított.
2014. jún. 29. 22:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!