Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért kell ajánlott gyorsabb RAM?

Miért kell ajánlott gyorsabb RAM?

Figyelt kérdés

Elég sok helyen olvasom azt, hogy ha Húzni akarja valaki a procit akkor már ajánlott 1866 MHz-es vagy a fölötti RAM-ba gondolkodni, de kérdem én, miért?


A válaszokat előre is köszi!



2015. jan. 23. 19:58
 1/4 A kérdező kommentje:
Jó, fogalmazás 1-es tudom...... "Miért kell ajánlott...".....
2015. jan. 23. 19:59
 2/4 anonim ***** válasza:

intel téren a haswell procikból a szorzózár mentesek csak 1600ig támogatják a ramot, nem tudom hogy ha a ramot is tuningoljuk, akkor azt úgy elfogadja e vagy sem

amd téren nem tudom

2015. jan. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én csak viszonylag régi gépem tuningoltam. Ott a szorzózárat nem lehetett emelni, csak az FSB-t, ami befolyásolta a memória órajelét is. Így ha megemeltem mondjuk 50 Mhz-el az FSB-t, akkor a memória órajele is ugyan ennyivel nőt, viszont ezt sokszor a ram csak úgy bírta, ha megnöveltem az időzítéseket.
2015. jan. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szorzót*
2015. jan. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!