Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » GA-970A-UD3P (2. 0) alaplap...

GA-970A-UD3P (2. 0) alaplap uefi-s, efi-s vagy bios-os?

Figyelt kérdés

A gépemet szeretném telepíteni lehet hogy azért nem sikerült mert uefis?

A gigabyte oldalán ezeket írták:

2 x 32 Mbit flash

Use of licensed AMI UEFI BIOS

Support for DualBIOS™

PnP 1.0a, DMI 2.7, WfM 2.0, SM BIOS 2.7, ACPI 5.0


Akkor ez egy hibrid bios-uefi?

Kinézetre uefinek tűnik egyébként.

(Vagy az ami uefi bios az az uefit jelenti?)


Az érdekes hogy se uefivel se biossal nem akart telepíteni.

biosos pendrivenél (win 7) ezt írta: invalid system disk replace the disk and press any key


uefire bootolt pendrivenél ezt írta:

először: load failure : (3) unsupported


megnyomok bármit ez jön:

loading ntfs driver.... driver did not start: (1) load error


ismételt nyomásnál:

reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key


Rufussal raktam az iso fájlt pendrivera e beállítsáokkal:


mbr partíciós séma uefis gépekhez

ntfs

4096 byte

1 vizsgálat

alsó 3 pipa

Ez jó így?

iso ra állítottam és be is tallóztam az iso fájlt (az iso az jó mert ncore-ról van.)


(Egyszer valahogy sikerült a win 10 telepítése és aktiválása akkor meg nem látta a vinyó nagy részét a formázások ellenére sem, ezért kezdtem el ismét újratelepítgetni.)



2016. febr. 6. 23:16
 1/1 P.O.C. ***** válasza:

Szerintem szerezz be valamilyen optikai maghajtót. És próbáld meg DVD -ről.

Sok esetben az USB -s telepítés megmakacsolja magát. A jó öreg ODD mindíg jó, ha van 1 db a gépben. ;)

A múltkor egy zsír új LGA1151 -es gépen egyszerűen nem látta a vinyót a telepítő. Édes mindegy volt, neki milyen programmal volt elkészítve a pen drive. Rufus, USB download tools, stb

Utána megelégeltem, ráköttetem egy ODD -t, beraktam a Windows 7 DVD -met, és már semmi gond nem volt a telepítéssel. Kész agyrém. :D

2016. febr. 7. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!