Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy Asus, garanciához kötött...

Egy Asus, garanciához kötött laptopot lehet-e cserélni másik, erősebb processzorú laptopra?

Figyelt kérdés

Én tavaly novemberben regisztráltam egy Asus K501LX márkaszámú laptopot Asus Bizalom programra, magával a géppel nincs különösen nagy gond, azt leszámítva, hogy bizonyos játékokat nem tudok Full HD felbontásban játszani.

A kis gépigényű játékok (Terraria, Binding of Isaac Afterbirth, stb.) mennek normálisan, azonban ha pl. a Brutal Doom-mal vagy más FPS-sel akarok játszani rajta, kénytelen vagyok alacsonyabb felbontásra állítani be, hogy ne akadozzon.

Vajon én elrontottam ezen laptop vásárlásával a játékélményt és nem késő cserélni 1 év alatt másik hordozható gépre?



2016. márc. 21. 13:53
 1/6 BM-Striker ***** válasza:

Ez egy 200k-s laptop, persze hogy nem fogsz mident full-hd-ban játszani.



Biztos, hogy Nvidia kártyát használja a játék?



Állítsd be Nvidia Control Penel-en, hogy GTX950m-et használja a játékokhoz. Nekem is volt ez gond Asus G551JW-vel.

2016. márc. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 BM-Striker ***** válasza:

És nem lehet cserélni. Kifizetek az árát de csak akkor ha elromlik.


A Brutal Doom-mal konkrétan az probléma, hogy OpenGL módban Intel VGA-kon szarul fut.

2016. márc. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, beállítottam, hogy minden játékot az nVidia dedikált videokártyával indítsa el. Már az előző laptopnál is megtanultam, hogy a drivereken be kell állítani külön, különben élvezhetetlen lesz a játék.

Akkor hát kénytelen leszek megvárni és év végén kereshetek egy 300 ezres laptopot, amelyben 4 magos Intel processzor van. :(

2016. márc. 21. 16:52
 4/6 BM-Striker ***** válasza:

#3

4 mag nem sokat ér egy 300k-s 15 colos gépben, mert túlmelegszik, játék közben és levesz az őréjélet, és nem CPU a gond nálad.


Egy GTX960m és 950m-el már egy 2 magos 15-os i5-nél is GPU limites vagy.


965m vagy jobb pedig 400k+ gépekben van.


300k-s géptől se várd hogy full-hd-ban játszol mindennel.


Milyen FPS-ek nem mentek?


Brutal Doom speciel elég hardvergyilkos legmgasabb beállásokon.

Mi szaggatott még?


Wicher 3, GTA V pl sokkal szebben futna medium-on.

2016. márc. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szerinted mennyit kellene költenem, hogy teljesen jól menjenek Full HD felbontáson a játékok egy laptopon?

Összeg tekintetében inkább egy asztali gépet választottam volna, egy 4 GB-os videokártyával és elég jó teljesítményű asztali CPU-val.

Más játékot még nem próbáltam, ami hardverigényes lenne.

2016. márc. 21. 21:10
 6/6 BM-Striker ***** válasza:

#5

Fél milliót.


Valódi gamer notebook-ok(asztali gamer pc szint) midig is drágák voltak. A K501LX amennyibe kerül, annyiért jó vétel. A GM107 GPU nagyon jó abból a szempontból, hogy egy új játékok élvezhető futtatását lehetővé teszi egy középkategóriás notebook-on az olcsósága és az alcsony TDP-je miatt, de meg vannak a korlátai.


Ezen is a legtöbb játék el fog menni 1080p medium körül(esetleg 900p-n), néhány rosszul optimalizált darab kivételével(pl CoD Black Ops 3, Watch Dogs, Arkham Knight).

2016. márc. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!