Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egyedi mATX ház készítése...

Egyedi mATX ház készítése fából, mennyire biztonságos?

Figyelt kérdés

A bajom a házakkal az, hogy nincs olyan formában, olyan stílusban olcsón (szóval olyan 5-6 ezer körül), ami nekem tetszene.


Arra gondoltam hogy akkor készítek magamnak fából házat, viszont ugye fa + áram + lehetséges tűz nem a legjobb kombó. A hűtés így meg lenne oldva, és az egész ház fele ekkorában létezhetne, mint most :D


Így viszont persze meg lenne oldva az, hogy ha esetleg a gépben a táp elromlik (volt már rá példa), akkor nem ráz meg, és nincs gond a statikussággal.



2016. aug. 1. 10:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Teljesen biztonságos egy fa ház is, ha megfelelően van megtervezve és kivitelezve.

A védőföldelésre nagyon figyelj, talán az a legveszélyesebb pont egy nem vezető háznál, mert neked kell ügyelned rá, hogy minden fém alkatrészed földelve legyen.

Kérd ki egy villanyszerelő (vagy komolyabban hozzáértő ismerős) véleményét és nem lesz gond! :)

G.

2016. aug. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én hanyagolnám. Ha túl pici a ház akkor rossz a szellőzése. Plusz szerintem ha nem vagy asztalos akkor nagyon gányul nézne ki.
2016. aug. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Na igen, pont emiatt kérdeztem, fogalmam sincs hogy mi az, és hogy azt hogyan kell kivédeni.


Annyit tudok róla, hogy le kell földelni ezeket, mert...meg_sz az áram ha valami gond van. Azt, hogy ezt hogyan csinálom, nem tudom.

2016. aug. 1. 10:21
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát azért 6 fa lapot, meg pár fúrást és vágást nem igazán nehéz kivitelezni.


Régebben csináltam tablet tokot magamnak, mert 12 ezerért nem veszek olyant, amilyen nekem kell, megoldottam kettőből.

2016. aug. 1. 10:22
 5/8 A kérdező kommentje:

Mivel aprólékosan nem tudom kivitelezni, így a háznak egy része megmarad, szétszedve, egészen az alapokig, mivel merevlemez tartót nem csinálok, valamint az I/O-nak is kell egy kinézet, és a GPU pedig akkor nem tudna hol fix helyet találni magának. :D


Viszont így legalább 5 centivel kevésbé mély, 10 centivel kevésbé széles, és 15 centivel alacsonyabb lenne, szép csiszolt, festett, és lakkozott kinézettel.

2016. aug. 1. 10:28
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát te tudod. Én a helyedben vennék egy kicsi házat akár használtan is. Nekem pl logic m4-em van 4000 volt, meg bele egy két venti kijött 6000ből. Kicsi csendes ház, bár felsőtápas
2016. aug. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én papírból csináltam annak idején. :) boldog buhera idők...
2016. aug. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A fa helyett maradnek az olcso haz + kisflex + kreativitas kombonal.

Nekem is butykolt hazam van, rendesen szellozik, latszik a gep belseje, mincs benne egy venti sem, megsem melegszik, es meg mindig nem kerult max 3 ezer forintba.

2016. aug. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!