Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mért van az hogy véletlen...

Mért van az hogy véletlen szerűen elmegy az internetem pár másodpercre?

Figyelt kérdés
Véletlen szerűn elmegy az internet 1-2 másodpercre aztán vissza jön. Ezt szereti ismételgetni 5 percenként, 10 percenként 20-30 percenként, tehát full random, de mindenképp 30-45 perc alatt. Az az érdekes még, hogy kölcsön kértem egy laptopot, rákötöttem az UTP kábelt, majdnem egész nap figyeltem és ott egy másodpercre se ment el a net. Így kivan zárva az a lehetőség hogy a kábelekkel, vagy a routerrel van a probléma.

#internet #net #internet akadozása #mért megy el az internet véletlenszerűen #a net véletlenszerűen elmegy
2019. júl. 28. 17:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Kábellel (és ugyanazzal) használod a saját gépednél is? A kölcsönkért laptopot használtad is közben? Amikor elmegy a net mit csinálsz általában? Haldokló router nálam mindig újraindította magát ha le volt terhelve pl valamit töltöttem nagy sebességgel vagy egyszerre több youtube videót nyitottam meg.
2019. júl. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1# Hálózati adapter drivere outdated, ezért nem kompatibilis az op rendszerrel, vagy automatikusan rosszat töltött le az oprendszer. Ilyen esetben manuálisan kell telepíteni egy másik drivert.


2# Az UTP kábel csatlakozójában meg van törve a kábel. Működik, ha más helyzetbe hajlítod.


3# A hálózati adapter csatolófelülete régi, kilazult -ezt lehet érezni - Szintén működik, ha jó helyzetbe mozgatod a kábelt. Nézd a visszajelző ledet! Amikor folyamatosan világít, akkor van jó helyen.

(Az én alaplapomon ezért szarakodott a kapcsolat)

2019. júl. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Első kommentelő: 2 UTP kábelem van és mind a kettő vadonat új, a laptopot és a PC-t is egyszerre használtam velük. Ez a random net elmenés nem befolyásolja azt amit csinálok a gépen, ahogy írtam full random megy el.


Második kommentelő: Nincs megtörve, ebben azért vagyok biztos mert vadonat új, plussz akkor a laptopon is szarakodni kellet volna. Meg nem hiszem hogy az egyik pillanatról a másikra csak úgy eltört volna. A gépembe most lett 2 hete kb minden cserélve beleértve az alaplapomat is, tehát ezt is kizárnám.

2019. júl. 28. 18:24
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez esetben az adapter drivert kéne megnézni, hogy másoknak nincsenek e vele hasonló problémái, pl Reddit, tomshardware...stb fórumokon.
2019. júl. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!