Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Wi-Fi-n miért áll meg percekre...

Wi-Fi-n miért áll meg percekre a mobiljainkon az oldalak brtöltése a gyári routerrel?

Figyelt kérdés
A T-Home által adott gyári routerrel mikor internetezek, az oldalak betöltése megáll percekre, mintha gondolkodna, aztán betölt. Máshol nincs ilyen probléma a wi-fivel, és adatkapcsolatnál is jó minden. Ha a routerből kábellel adok laptopnak internetet, és hotspottal szórom tovább, már akkor sincs baj. A gyári router miért csinálja ezeket a több perces gondolkodásokat?

2020. ápr. 20. 06:15
 1/3 P.O.C. ***** válasza:
Valami gáz van a T-Home -os cucc Wi-Fi kapcsolatával. Talán az is elég lehet, ha csatornát váltasz rajta.
2020. ápr. 20. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálam is van egy T -s eszköz, ami hasonló dolgokat produkált (Cisco). Ugyanígy wifi -n néha-néha megszakadt a kapcsolat egy-egy eszközön, de mindig máson, miközben a többi működött hiba nélkül. Csatorna váltás nem segített. Maradt a hiba bejelentés, de a kedves értelmes ügyfélszolgálatos csávó fel sem fogta, hogy lehet az, hogy csak egy-két eszközön okoz gondot, de abból is mindig másikon. Emiatt fel sem vette a problémát hibaként, ami miatt később újra telefonáltam, hátha egy értelmesebb ügyfélszolgálatoshoz kerülök. Na az a másik csávó már azt mondta, hogy a wifi nem is része a szolgáltatásnak, az csak extra. Ha olyasmiért hívom ki őket, ami nem a szolgáltatás része, akkor a kiszállást és a javítást is fizetnem kell... Na ekkor ment fel bennem a pumpa, de nagyon. Azt találtam mondani, hogy: "Ha X eszközt hoznak ki, amin van wifi funkció is, az hogy a fa szba nem része a szolgáltatásnak? Ráadásul ha én ezen az eszközön felderítek egy hibát, akkor mért fenyegetőznek ahelyett, hogy kijönnének felmérni a helyzetet és ha tudjátok bizonyítani, hogy nem nálatok van a baj, akkor adtok egy árajánlatot az esetleges javításra meg a kiba szott kiszállást is kifizetem. Tudod,

az az érdekes az esetben, hogy ugyanezek az eszközök a HGW csere előtt hiba nélkül működtek itthon, vagyis egyértelműen a HGW a ludas. De ti mégis csak fenyegetőztök, mert ebben a faluban nincs más kábeles szolgáltató, csak ti nyomorúltak." (Igen, a felétől már tegeztem, pedig nem szokásom, aztán be is szóltam, ami méginkább nem szokásom.) Aztán persze én voltam hülyének nézve, hiába próbáltam elmondani, hogy az eszközben a Telekomos összedobott vacak firmware -ben a DHCP szerver képtelen normálisan együttműködni a hardverrel, emiatt akad meg mindig más eszközön a net...


Nem cserélték a HGW -t, vettem saját router -t, azzal bezzeg semmi gond, megy minden eszköz wifi -n, de azért a router -emben direkt megkerültem a T -s HGW DHCP szerverét egy statikus WAN oldali IP cím beállításával.

2020. ápr. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor nem csak nálam van vele gond.
2020. ápr. 20. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!