Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi lehet a wifi routerrel?

Mi lehet a wifi routerrel?

Figyelt kérdés

Eddig gond nélkül működött minden évekig, egy hete jött elő ez a kis probléma. Tehát, internetkábel a modemhez csatlakozik, az a routerhez, a router a pc-hez, emellett vezeték nélkül a ház másik felében található jelerősítőhöz. A számítógépen mindig van internet, ha telefonnal a jelerősítő által kreált új wifire csatlakozom, akkor az is mindig biztosít internetelérést. A problémám az, hogy a router, az elsődleges wifi forrás nem, mikor éppen hogy van kedve. Egy darabig csatlakozik a netre, majd ledob, van olyan, hogy nem is enged csatlakozni. Nem értem mi lehet a gond és azt sem értem, akkor a jelerősítőn és a gépen hogyan lehet internet, ha mind arra a routerre csatlakozik. Próbáltam újraindítást, másik routert, utp kábel cserét, elfelejtés-újra csatlakozást, nem segített semmi.

A router: TL-WR840N

Előre is köszönöm a segítséget!



#internet #router #kapcsolódás #wifi #már kicsit bosszant a dolog
2020. júl. 7. 19:26
 1/1 Fsms ***** válasza:

"Egy darabig csatlakozik a netre, majd ledob, van olyan, hogy nem is enged csatlakozni. Nem értem mi lehet a gond és azt sem értem, akkor a jelerősítőn és a gépen hogyan lehet internet, ha mind arra a routerre csatlakozik." ez csak úgy lehet, h közben vissza csatlakozik.

Sajnos ez alapján a gond több helyen lehet.

1. A szakadozást bejelenteném a szolgáltatónál lehet ott is hiba.

2. a router, WIFI WAN (admin connectivity, internet connection menü, - linksys ha más van (látom TP-LINK) ezekre keresve megtalálod) kapcsolatnál be tudod állítani, hogy a csatlakozás hogyan történjen on demand, etc., lehet itt került valamelyik rsetnél, h disconnect in sec, ami azt jelenti azonnal bont 10 sec után.


3. router wifi beállítások - lehet bekapcsolódott valamilyen plug in ami a szakadozást okozza. pl UpNR az administration felületen. ezt kapcsold ki, persze nézz rá a többire is.


Sajnos sok hiba forrás lehet. A szolgáltatónál kezdeném....

2020. júl. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!