Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » DNS1, DNS2 beállítása Pi-Hole...

DNS1, DNS2 beállítása Pi-Hole hoz. Hogy lehetséges?

Figyelt kérdés
Van egy T-Home os Sagemcom F@st 5655v2 AC gateway, és egy ASUS Rt-N12+ router repeater módban. Van egy Raspberrym, amin már van egy Diet-Pi dist. és a Pi-Hole. Csak az a probláma, hogy mikor a 5655v2-n be akarom állítani a DHCP Name servert, egyszerűen nem lehet a textboxba írni. (Ha a connection typeot átállítom PPP ről DHCP re, már egyből nincs net.) Valami megoldást tudnátok ajánlani? (Az ASUS routeren simán megy, viszont az egész hálózatot szeretném szűrni.)

2020. okt. 26. 10:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a kérdéses HGW -t, de van/volt tapasztalatom a Sagemcom eszközeihez (FAST3686_v2 van jelenleg). Ahogy Te is, én is szerettem volna már a HGW szintjén egyéni DNS szerver(eke)t beállítani, de erre ebben a szutyok eszközben nincs is lehetőség.

Felhívtam a szolgáltatót, hogy érdeklődjek a témában, de érdemi segítséget nem kaptam. Azt sem lehet megoldani, hogy a szolgáltató távolról állítson be nekem az eszközben egyéni DNS -t és azt sem, hogy ezt én tegyem meg. Az eszköz szoftverének korlátozottságaira és arra hivatkoztak, hogy egyéni DNS -el az IPTV, de még a vezetékes telefon sem működne, így felejtsem el a dolgot...


Korábban volt Cisco márkájú HGW is, amin volt opció a DNS konfigurálására (is), amin át is állítottam, mégis működött az IPTV és a telefon is, szóval csak handabandáznak, vagy ők még annyira sem értenek hozzá, mint én (pedig én sem vagyok hálózatguru)...


Ha az eszközöd saját router után van, akkor a saját router -ben úgy konfigurálod a DNS szervert, ahogy neked tetszik, de HGW szinten esélytelen, ha az eszközben nincs erre opció. Sajnos a Trékom -ra jellemző, hogy úgy nyúlnak bele az eszközök szoftverébe, hogy egyes (egyébként más szolgáltatónál, ugyanolyan eszközzel használható) funkciókat tönkretesznek valamilyen módon...

2020. okt. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!