Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ez az internetsebesség megfele...

Ez az internetsebesség megfelelő online játékokhoz?

Figyelt kérdés

150 mbit/s sebességű internet elegendő online játékokhoz? Csak egy készülék lenne rajta az egész házban.


Mekkora ping várható ilyen körülmények között, egy viszonylag jó teljesítményű routerrel? ( Ezen a helyen sajnos ez a maximális internet, ami elérhető)



2021. jan. 15. 13:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A sebesség elég, 10MBit is bőven elég lenne, ping pedig egyáltalán nem ettől függ, hanem a közted és szerver közti útvonaltól.
2021. jan. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Oh értem. Kicsit tájékozatlan vagyok a témában, a köztem és a szerver közti útvonal mit takar pontosan? Miben tudom befolyásolni, hogy jobb legyen? Már ha egyátalán tudom.
2021. jan. 15. 13:55
 3/13 anonim ***** válasza:

A távolságot semmiben, csak ha elköltözöl vagy szervert váltasz (ha van több is adott játéknál).


Elérési sebességet olyan dolgokkal befolyásolhatsz kicsit, hogy például nem mikrohullámú vagy mobilnetre fizetsz elő, hanem rendes vezetékes (koaxiális vagy üvegszálasra), otthon nem wifit hanem UTP kábelt használsz.

2021. jan. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Vezetékes netről van szó, azonban a részleteknél ezt írja:

Kínált feltöltési sebesség: 5 Mbit/s*

Garantált le/feltöltési sebesség: 5/1 Mbit/s*


Ez nem borzalmasan gyenge? :D

2021. jan. 15. 13:59
 5/13 savanyújóska ***** válasza:
Ha a játék lehetővé teszi, válaszd a hozzád közelebb eső szervert (pl. lolnál NA szerver sose lesz olyan jó, mint mondjuk EUW vagy EUNE). Egyébként a legjobb, ha megteheted, akkor kábelen csatlakozni, mert a Wifin keresztül azért lehetnek röccenők, és sose lesz annyira gyors a ping sem. (De ezzel a nettel, és egy jó routerrel játékra tökéletesen alkalmas.)
2021. jan. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 savanyújóska ***** válasza:
Hát az 5Mbit, ha csak te használod elég lehet, de azért az eredetileg említett 150Mbit jobb lenne.
2021. jan. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Pont LOL miatt érdekelne a dolog egyébként, ha már így kitértünk rá. Ugye az nagyjából 55 pinging játszható, utána igen zavaró.. Nem tudom ilyen körülmények mellett ez hozható e.


A csomag 150mbit/s de a le/feltöltésnél az alábbi paramétereket írja.. Nem teljesen értem már.

2021. jan. 15. 15:54
 8/13 savanyújóska ***** válasza:
Azért mert a garantált az valószínűleg csak 5, amit nyilván ők se gondolnak komolyan, hiszen akkor miért fizetnél ezért. Lolnak bőven elég, bár nekem a wifi annyira nem jött be, de anno 1mbites neten is tudtam játszani, ha csak én voltam fent. Most nekünk is 150-es van, és stabil 35 körüli pingem van. (Lehetne kevesebb is, de elég messze vagyok a modemtől, szóval sok kábelen megy keresztül.)
2021. jan. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Értem, tehát akkor hiába annyi a garantál, 150mbit/s, egy jó routerrel, netkábellel, és úgy, h csak egy eszköz lesz csatlakoztatva, elégnek kell lennie?
2021. jan. 16. 21:13
 10/13 anonim ***** válasza:

speedtest.net

Ha a ping 120 alatt van, játszhatóak a játékok.

2021. jan. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!