Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Internetet szeretnek megosztab...

Internetet szeretnek megosztabi egyik hazbol a masikba kb 500 meter tavolsagra,letezik erre valamilyen megoldas?

Figyelt kérdés
Kulteri antennara gondoltam de nem tudom mukodne e

#internet #wifi #Internet megosztas messzire #Wifi megosztas messzire #Vezetek nelkuli internet
2022. júl. 19. 19:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2022. júl. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Lehet hogy még kültéri, irányított se...


A "CAT" legújabb szabványa nem tudom hányszáz méterig bírja, de az miért nem opció, hogy beásod a földbe az UTP kábelt? Mondjuk az ilyen viszonyokat nem tudom mennyire bírja, lehet valamilyen csőbe kell(ene) tenni előtte...

2022. júl. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy ilyen "személyes használatra" van -e olyan, hogy optikai kábelt használhatsz két router közt - és hogy ez mennyibe kerülne azt se tudom :(
2022. júl. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

#2-3 amit írsz az több millió forintba kerülne. Plusz nem hiszem, hogy csak úgy lehet bárhol közterületen 500 métert munkagéppel kiásatni. Az egész elmélet hülyeség.

Természetesen vannak rádiós jeltovábbítók amin akár internetet is lehet sugározni.

2022. júl. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Tudnal linkelni jel tovabbitot legyszives?
2022. júl. 19. 21:37
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Vezeteknelkuli megoldas lenne. De nem milliok. Sztem max par szazezer...



Nezz szet az Ubiquity eszkozok kozott. Itthon is kapni.


Viszont amit akarsz nem olyan egyszeru. Decibel ertekeket antenna nyereseget stb kell szamolni.


Sot a "szemmel" torteno ralatas sem eleg. Hanem figyelembe kell venni az un. Fresnel zonat. Amit ugy kepzelj el mint egy "fahordos" zona a ket pont kozott.. Ennek kell minnel "tisztabbnak" lenni. Mindem ami ebbe belelog rontja a nyereseget. Tehat valszeg pl emiatt oszlopra kell helyezned (hacsak nem ket emeletes haz kozott kell) hogy a talaj se "logjon" ebbe a zonaba...

2022. júl. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Mi ebben a nehéz..?


Veszel 500m utp kábelt (cat5e) 4db 5portos 12V swichet és 4db autóaksit...

2022. júl. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Kell egy pár, irányított antennával (5 GHz-en, 500 méterre, nem kell túl nagy nyereségűnek lennie, elég egy 10 dBi-s panelantenna) egybeépített, kültéri, távtáplálható (mind a tápellátás, mind az adat ugyanazon az Ethernet-kábelen megy fel az eszközhöz egy tápfeladón keresztül) elérési pont.

Ilyet gyárt a TP-Link is - például:

[link]

de a Mikrotik, illetve a #6-os által emlegetett Ubiquiti is gyárt ilyesmit.


A #6-os hozzászóló által emlegetett Fresnel-zóna - ami 500 méteren 5 GHz-en 3 méter rádiuszú - miatt, a földtől számítva minimum 3 méter magasra kell elhelyezni ezen eszközöket, és az eszközök közötti vonaltól számított 3 méteres sugarú körben nem lehet semmilyen terepakadály - épület, jármű, fa - mert az csak zavart, árnyékolást, így lassúságot, szakadozó kapcsolatot eredményez.

2022. júl. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

A 2.4 GHz nem menne messzebbre és nem lenne stabilabb? Mondjuk a zóna nagyobb, valamint - esetlegesen - párás, vizes idő jobban zavarhatja.

Itt értekeznek megvalósításról:

[link]


"#2-3 amit írsz az több millió forintba kerülne. Plusz nem hiszem, hogy csak úgy lehet bárhol közterületen 500 métert munkagéppel kiásatni."


UTP kábel fektetéséhez is hatalmas kapacitású munkagépekre "van szükség"? Fura nekem.

Persze lehet hogy ilyen hosszúságon esélytelen még maga a legújabb UTP technológiával is, nem tudom hogyan lehetne kiszámolni: például egy CAT8 sebessége (amely alapból 24 GBPS sebességet tud) ilyen távon mennyire esne le.

Mindig a vezetékes kapcsolat a legstabilabb, már ha technikailag valahogy van rá lehetőség.

2022. júl. 20. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Pontosan e problémára (500m, net megosztás 2 épület közt) találtam ezt (angol, de Google Translator-ral lefordítható):

[link]

2022. júl. 20. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!