Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Internetet szeretnek megosztab...

Internetet szeretnek megosztabi egyik hazbol a masikba kb 500 meter tavolsagra,letezik erre valamilyen megoldas?

Figyelt kérdés
Kulteri antennara gondoltam de nem tudom mukodne e

#internet #wifi #Internet megosztas messzire #Wifi megosztas messzire #Vezetek nelkuli internet
2022. júl. 19. 19:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"UTP kábel fektetéséhez is hatalmas kapacitású munkagépekre "van szükség"?"


Ennek semmi köze a kapacitáshoz. Simán csak 20 ezer forintos órabérben fogja kiásni a 70cm mély árkot egy mezei forgó-kotró munkagép.

Mellesleg 2x 20 ezerért, mert vissza is kell temetni az árkot. Plusz ha nem az alföldön lakik a kérdező, akkor kételem, hogy az az 500 méter akadálytól mentes

egyenes vonalban kiásható.

No de mindegy is, mert ez tényleg hülyeség. Lehet róla elmélkedni, hogy mennyire kivitelezhető az egész föld alatti hálózat építés, csak ezzel a kérdező nem lesz előrébb.

Egyébként meg 2022-ben lassan már combosabb mobilnetet lehet venni fillérekért mint a vezetékes, így biztosan nem szarakodnék bármilyen rádiós vagy föld alatti vagyonokba kerülő internet telepítéssel.

2022. júl. 20. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért van rá szüksége, én csak segíteni próbáltam meg linkeket gyűjteni a megvalósításhoz.
2022. júl. 20. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"Ennek semmi köze a kapacitáshoz. Simán csak 20 ezer forintos órabérben fogja kiásni a 70cm mély árkot egy mezei forgó-kotró munkagép."


Hány méter mélységű árkot kell ásni? Ez ennyibe kerülne?

2022. júl. 20. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
2022. júl. 20. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Egyébként amit egyik hozzászóló írt, azt érdemes megfontolni: sima 4G modem vagy hasonló és akkor nem kell a net-megosztással küzdeni. Persze azt nem tudom, hogy mi olcsóbb: a mobilcsomag utáni havidíjat fizetni, vagy egyszer beruházni a két épület közti net-megosztásba.


Netet azért szükséges megosztani mert LAN-kommunikáció szükséges a két épület közt?

2022. júl. 20. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Vezeték nélkül irányított antennával - ahogy már leírták.

Vezetékesen monomódusú optikai összekötéssel.

Kell 2 ilyen hálókártya. Létezik beépített optikai résszel is, meg cserélhető SFP modult fogadóval is. Meg megfelelő hosszúságú optikai kábel.

2022. júl. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

#9: Bár kisebb 2,4 GHz-en a szabadteres veszteség (6 dB-lel):

[link]

de nagyobb a Fresnel-zóna (500 méteren 1 méterrel):

[link]

és kisebb az antennán mérhető megengedett kimenő teljesítmény:

[link]

és mivel kevesebb a rendelkezésre álló csatorna/a felhasználható sávszélesség

[link]

nagyobb az esélye az interferenciának.

2022. júl. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Igen, meg párás idő is jobban zavarhatja.
2022. júl. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ha ez tanyán van és egy (magán) portán belül akkor a kábeles megoldás is jó; de ha nem és egy városközpontban két lakás közt kéne és a közelben még 1000 lakás van (wifivel), akkor wifin teljesen esélytelen az összekötés hiába van tiszta rálátás.
2022. júl. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!