Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az Elon Musk féle műholdas...

Az Elon Musk féle műholdas internet mikortól lesz elérhető Magyarországon?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy akár 4 gigás letöltésre és 1 gigás feltöltési sebességre is képes lesz.

2022. aug. 28. 22:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Ha a Starlinkre gondolsz, mar elerheto egy ideje.

Most csokkentettek arat:

[link]

2022. aug. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Elérhető.


Azt azért tudd, hogy a ping rosszabb, mint bármilyen más internettel. Online játékra alapvetően alkalmatlan.

2022. aug. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
8%

Elon Musk meg soha semmit sem adott ingyen senkinek (meg az ukranoknak sem, az USA kormanya fizetett neki 4 vagy 5 milliot). Szoval Musk nem annyira jofej, mint amennyire annak tunik. Sot.

Ha fizetsz erte, akkor elerheto neked is, kivalo minosegben, gyorsabb es megbizhatobb mint barmelyik masik plan, a ping veri barmelyik masik internet opciot, es akar jatszani is tudsz online. A legolcsobb a $110/honap.

2022. aug. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 SIDLER22 ***** válasza:
96%
Drága és rosz a ping is. Szerintem még a 4G-vel is jobban jársz.
2022. aug. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

A 3-asnak semmi fogalma a fizikáról.

A ping azt jelenti, hogy mennyi idő alatt jut el a jel a gépedről a szerverre.

Nem nehéz belátni, hogyha a géped budapest x. kerületben van, a szerver pedig budapest xiii. kerületben, az egy vezetékesnél gyakorlatilag nem idő, viszont a Musk féle rendszerben ugye először felmegy az űrbe, és onnan jön vissza...

2022. aug. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 SIDLER22 ***** válasza:
15%

Hát 5-ös látszik, hogy te sem igazán értesz a fizikához.

A rádiójel fénysebességgel halad. A fény sebessége pedig akkora, hogy egy másodperc alatt kb 7-szer megkerüli a földet. Egy oda vissza kapcsolat egy Starlink műholddal (figyelmen kívül hagyva a műhold feldolgozási idejét) kb 3 miliszekundum alatt történik meg. Szóval +3 milisec-kel nő a válaszidő. Viszont hozzátartozik, hogy a műholdak nem átjátszókon keresztül kommunikának (max egymás közt) hanem a célszerverhez legközelebbi átjátszóra küldik akár közvetlenül is az adatot. Szóval a válaszidőnek jobbnak kéne lennie, de mégsem az ahogy láttam egy kisérletben.

2022. aug. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem tudtam, hogy már idehaza is elérhető. Az ára eléggé drága, kb. többszöröse egy átlag vezetékes internet hozzáférésnek, bár azt nem tudom, hogy ezt mennyire az átlag felhasználóknak szánták, vagy inkább cégeknek? Szerintem akkor robbanhatna be igazán, ha a ára hasonló lenne mint a vezetékes internet előfizetéseknek.
2022. aug. 30. 07:15
 8/11 anonim ***** válasza:

Te tényleg semmit nem tudsz róla..


Nem akar "berobbanni" meg versengeni vezetékes internetekkel.

Ez arra való, hogy olyan helyeken legyen interneted, ahol ninca vezetékes kiépítve. Pl egy erdő közepén, 30 km-re a legközelebbi településtől.

2022. aug. 30. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Furcsállom is, hogy a hazai influencer videósok hogy nem kapták még fel ezt a témát, mert ők általában mindenre rárepülnek ami újdonság és drága.. Lehet, hogy Musk szándékosan nem akarja ilyen módon népszerűsíteni ezt a termékét?
2022. aug. 30. 07:53
 10/11 SIDLER22 ***** válasza:
Én sok értelmét nem látom a Starlink-nek. Az internet olyan régóta velünk van, hogy ahova eddig kellett oda már megoldották. Ahova meg nem kell oda nem is fognak venni Starlink-et.
2022. aug. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!