Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen tanúsítvány igazolja...

Milyen tanúsítvány igazolja egyértelműen, hogy az adott oldal tulajdonosa az adott logóval rendelkezik? Google kereső logó megjelenítéssel kapcsolatban kérdem, mert önmagában tetszik, de ..

Figyelt kérdés
Szóval most a Google elhatározta, hogy a találatoknál megjeleníti az oldalon beállított logót, de szerintem egy ilyen logót ugyanúgy le tudnak lopni a csalók. Szóval igazából látványos, de igazából jobb lenne az SSL szintjét megjeleníteni, nem? Illetve még jobb lenne, valami ami az SSL és a céges logót ötvözné.
2023. márc. 10. 11:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Na, a PC Fórumot ne linkelgesd, az egy vicc. Annyi baromságot összeírkálnak ott sokszor, hogy fáj olvasni.
2023. márc. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
ok:)
2023. márc. 10. 12:43
 13/20 anonim ***** válasza:

9-es az én vagyok. :D


Nincs köze hozzá, de én a kérdező kérdését úgy értelmeztem, mivel nem fejtette ki, hogy le akarja védetni a logóját.


De akkor így gondolom amiatt kérdi, hogy emberek, ne valami hasonmás csaló oldalon landoljanak.


Amúgy ha tanultál weboldal készítésen belül grafikát is, akkor tudod, hogy a logók mérete nem eredeti méret a weboldalakon, hanem egy igen lekicsinyített logó, az ajánlott méret 250x100 px és ez png ,még ha le is lopja, az egész pixeles lesz neki és az igen látványos egy kamu weboldalon.

2023. márc. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Talán idősebb korosztály akik nem annyira járatosak az internetben nekik nem lenne feltűnő, de az átlag z generáció vagy egy alfa generáció, akik interneten nőttek fel vagy átlag felhasználóknak is azért szembe tűnő lenne. Az y generációnak is bár ők digitális nemzedék előttiek. Talán az x generációnak, a baby boomereknek és a veteránoknak nem lenne feltűnő, hogy pixeles a logó, mert nem venné észre, hacsak nem technológia imádó. :)
2023. márc. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Amúgy ha van ssl tanúsítvány akkor biztonságos, azt kell tudni egy átlag felhasználónak hogy azt hogy tudja ellenőrizni, illetve a kamu oldalakra jellemző jeleket kell ismernie.
2023. márc. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

#15


"Amúgy ha van ssl tanúsítvány akkor biztonságos"


Amúgy nem, ez egy félreértés. A tanúsítvány megléte önmagában semmilyen biztonságot nem nyújt.

2023. márc. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
A típusától függ tudtommal.
2023. márc. 10. 13:35
 18/20 anonim ***** válasza:

Ez csak a favico megjelenítése, semmilyen tanúsítvány nincs hozzá.


Létezik ilyesmi egyébként, a VMC (Verified Mark Certificate), de az email-hez való, ott megvan, hogy tanúsítvánnyal "hitelesített" logó jelenik meg a leveleződben, ha egy ilyennel rendelkező cégtől kapsz levelet (és persze tudja a kliensed).

2023. márc. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Az SSL már sok sok éve nincs használatban. TLS van helyette, abból is min 1.2 vagy magasabb.

A böngésző találatainak sincs köze a biztonsághoz. A látványi elemek (logó) sem kapcsolatosak a biztonsággal.

2023. márc. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Amúgy 18-as jól írja, tényleg faviconnak hívják amiről a kérdező beszél.
2023. márc. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!