Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Aki torrentezi a filmeket,...

Aki torrentezi a filmeket, sorozatot, azért mert nem akar valamiért a streamingre előfizetni? az tényleg igénytelennek számít?

Figyelt kérdés

Egy ideje foglalkoztat ez a dolog, ezért felteszem a kérdést!

mert Facen különféle oldalaknák, ahol filmes híreket raknak fel, pl mondjuk Gamestar, ahol kommentekben vannak akik azt írják hogy Ncore-on minden fent van, minek fizetni azért ha mondjuk ha csak az ő megfelelő 1-1 kategória miatt nem fizet elő mert túl sok van már belőle a szolgáltató ból, aztán pedig jönnek a kommentek hogy mekkora... vagy tolvaj vagy, satöbbi ugyan ez az itcafe, és hasonló fórum/ oldalnál....


Tehát aki a filmet/sorozatot letölti mert nem akar fizetni és így tovább, az tényleg igénytelen embernek számít?



2023. aug. 3. 18:22
A kérdező szavazást indított:
Igen, igénytelen ember az aki letölt, torrentezik.
Nem, nem igénytelen ember az aki letölt, torrentezik.
19 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Pont a streaming szól arról, hogy a végletekig optimalizálják az eredeti anyagot és még a lejátszásában is megkötik a kezedet. Kényelem van, de az igényességet azt el lehet felejteni. Persze van az a fogyasztói csoport, akinél ez nem számít - és ők vannak többségben -, nekik tökéletesen jó a streaming is.


Én szívesen megvásárolnám eredetiben a filmeket, de mivel én szó szerint minden filmet megnézek, ezért éves szinten kb. 1 millió Ft. költséggel kellene számolnom és ebben benne van minden (AV rendszer karbantartása, avulása, stb.). Hát ne haragudjanak meg a stúdiók, de egyszerűen nincs az a fizetés, ami ezt fedezni tudja.

2023. aug. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Nem igénytelenség. Csak valamivel le akarják járatni és ijeszteni az ilyen kommentelőket, mert nem mutat jól a fizetős tartalom kommentjei alatt, hogy azokat ingyen is be lehet szerezni. Ezért vannak ilyen szégyenérzetet generáló tagok, és akik szeretik hangoztatni és másokat lenézni, mert ők megtehetik hogy az ezredik szolgáltatóra is előfizetnek.
2023. aug. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszókat és szavazóknak is, ment a zöld pacsik..
2023. aug. 3. 19:21
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem az ilyen jellegű kommenteknek bőven van helye, nem feltétlenül a lenézés miatt, csupán azért, mert ennek a témának nincs helye a nyíltan és legálisan működő fórumokon, közösségi oldalakon (és a Gyakorin se). Azért ne felejtsük el, hogy kapcsolgatnak le torrent oldalakat (1-2 éve volt a microbit esete ugye) meg IPTV szolgáltatásokat is. Nem hinném, hogy túl jó az, ha nyíltan figyelmet generálnak az emberek, mert akkor arra az illetékesek is felfigyelnek és elég egy kis hiba az oldal részéről és megvan a baj.


Igénytelenség meg inkább az ilyen sorozatbarát meg hasonló videómegosztóra feltöltős szutyok esetén beszélhetünk, ezekből is kb minden napra jut 5 kérdés a filmes kategóriában.

2023. aug. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 yzf válasza:
83%
Én személy szerint még egyetlen torrent oldalról letöltött filmben sem láttam kéretlen reklámokat....
2023. aug. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
Majd akkor érdekel a streaming ha egyetlen platformon fenn lesz minden, reklámoktól mentesen, addig meg hát köszönöm szépen, van más.
2023. aug. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

inkább TV-t nézek. Amellett netről legfeljebb 1db filmet nézek meg.

1db (csak magyar szinkronos) film /hó miatt nem érdemes streamingre előfizetni.

2023. aug. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
41%

Nem vagyok a streaming híve. Pont hogy ez a legigénytelenebb műsorfogyasztás.

Sok eredeti filmek van blu ray lemezen. Szeretem, mert sok extrat adnak mellé, jobb képminőségben ami a streamingen nem jellemző. Szeretem kezbefogni, a borítot, es sokszor a kiadás megjelenésében gyönyörködni. Porfogó helyett remek díszei a szobának. Személyesebb is. És valóban birtoklod a filmet. Streamingnél csak béreled. És ha egyet gondolnak akkor holnap már nem is lesz elerhető többé. Volt már ilyen.

Viszont sok filmnek nincs már magyar forgalmazója. Így nincs mit megvásárolni.

2023. aug. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
85%

Én a magam részéről szívesebben vennék meg konkrét tartalmat, minthogy előfizessek egy streaming szolgáltatóra. A streamelést meg tudom oldani magamnak.


Így viszont vagy marad a lemezes vásárlás, amit leripelek magamnak, viszont az ellátottság problémás. Filmek még csak-csak kijönnek, sorozatok már kevésbé/hiányosan. Plusz ott a verzió kontrol. Blu Ray-en nem kapod meg az eredeti Star Wars-t például, csak a négyszer belekókányolt változatot. Ha az eredeti érdekel, nincs más lehetőséged, mint letölteni a De-specialized Edition-t.


Ami meg a dolog morális oldalát illeti, az Artisjus helyből ráveri a díját kivétel nélkül minden egyes adathordozóra, feltételezve, hogy majd úgyis jogsértő tartalmat fognak rajta tárolni. Részemről akkor ott a pénztárnál kifizettem a torrentezés díját, mindig, amikor bármilyen adathordozót vettem.

2023. aug. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 x0 ***** válasza:
78%
Streamingen nincs meg a világ összes filmje! Sokszor máshol beszerezhetetlen filmeket töltenek le. Mondjuk régi filmek. Példa: mondjatok egy olyan streaming szolgáltatást, melyen megvannak Erich Kästner 1950 környékén készült szürkeárnyalatos nyugatnémet filmjei: A két Lotti (1950), Pötyi és Anti, stb. YouTube-n a két Lotti megvan, nem tudom mennyire legálisan, mivel csak németül adták ki, és magyar hanggal is megvan: 1991-1993 környékén vetítette a televízió, nagyjából egy hónap múlva megismételték. Akkor vették fel VHS-re, annak hangját rakták rá a német DVD-re vagy Blu Ray-re: van HD-ben is.
2023. aug. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!