Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi van ezzel a mobilnettel,...

Mi van ezzel a mobilnettel, hogy PC-n mobilnet megosztásal ennyire gyenge?

Figyelt kérdés
A rendes netem gyenge, így egy 70 Gb-os játékot korlátlan mobilnettel töltök lefele, USB internetmegosztással telefonról gépre. A net sebessége stabilan 50 Mbps fölött van, durván 9 Mb / sec környékén kellene töltenie, ehhez képest 9 Mb-ról mindig ledobja ilyen 500 Kb-ra, és meg is áll néha, olyankor repülő üzemmód, majd újra mobilnet és elindul megint. Mi a sz.r van vele, hogy nem bír a stabil net állandóan megmaradni legalább egy rohadt 3 Mb / sec-en? Minden korlátlanon van, engedélyezve az adatzabálás, minden a sz.r és mégis. Anno sose volt ilyen baj, most nemtom mi a kínja.

2023. aug. 12. 12:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%

Nem 70 GBnyi adat letöltésére van a mobilnet kitalálva.

Feleslegesen terheled vele a mobilhálózatot, azért korlátozzák a sebességet.

2023. aug. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A hálózat védi magát, mégpedig azért, mert sok szálon akar letölteni a kliens, ami kisajátítaná a korlátozott frekvenciát. A kliens 1 szálra korlátozása megoldja a problémát.
2023. aug. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És hol tudom egy szálra korlátozni? Máskor nem volt gond vele
2023. aug. 12. 12:54
 4/12 A kérdező kommentje:
ez nem torrent amúgy, hanem steam
2023. aug. 12. 12:54
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert máskor csak te használtad a cellát. Éjszaka talán nem lesz ilyen gond. A klienst amivel letöltenél nem ismerem, így ebben nem tudok segíteni, a support tud, ha nem találod.
2023. aug. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
én azt gondoltam pont este használják többen. Magyarul mert nem csak én használom ezt a yetteles sz.rt, ezért lassú? Akkor egy 5 G is totál felesleges ezek szerint? USB 3.0-án veretem ráadásul, egy 3.1-en még ennél is nagyobb sebességet lehetne átvinni szerintem, csak ugye az USB-nek is van egy korlátja, ha jól gondolom. De hát egy kábeles netet se csak én használok, nem gondolnám, hogy egy mobilhálózat azért fekszik meg, mert én épp töltök egy rohadt játékot vele, más meg 4k videót néz éjjel nappal, xd. Hol tudok esetleg valamit állítani? Most egyébként olyan 6 Mb / sec környékén ketyeg, csak félek megint elmegy a net.
2023. aug. 12. 13:00
 7/12 A kérdező kommentje:

"Feleslegesen terheled vele a mobilhálózatot"


Na, akkor erre még reagálok. Mi az, hogy feleslegesen? Fizetek egy szolgáltatásért rohadt sokat, cserébe maximális teljesítményt várok el. Csinálják meg, hogyha én egy 70 Gb-os játékot akarok gond nélkül gyorsan letölteni, akkor az menjen. Nekem ez rohadtul nem felesleges, és elvárnám a szolgáltatótól az indokolatlan nagy árért cserébe, hogy ezt tudjam kivitelezni. Nehogy már nekem tudomásul kelljen vennem, hogy egy rohadt mennyiség jut az összes előfizetőre. Ja és mielőtt azzal jönne valaki, hogy miért nem fizetek normális netet akkor, csak azért nem, mert mifelénk egy 12 Mbps körüli net a max, sajna ez ilyen elmaradott moslék hely. XD

2023. aug. 12. 13:11
 8/12 anonim ***** válasza:

"Nehogy már nekem tudomásul kelljen vennem, hogy egy rohadt mennyiség jut az összes előfizetőre."

Pedig kénytelen leszel elfogadni, hogy egy cella kapacitása véges és ezen nagyon sokat osztoszkodnak.

2023. aug. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk érdekes, hogy amikor elkezd csökkenni ilyen 3 Mb / sec alá, akkor ha megnyitok egy weboldalt a Chrome-ban, hirtelen újra feléled. Ezek szerint ez a mocsok "elfelejti", hogy dolgoznia kell, amíg el nem kezdem megint használni? Pedig pont ez lenne a lényege, hogy tudjam itt hagyni a gépet, hogy egy töltés miatt amíg egyébként se tudok mit csinálni ne kelljen előtteülni, ehhez képest emiatt képtelenség magára hagyni xd.
2023. aug. 12. 13:47
 10/12 anonim ***** válasza:
Használj VPN-t, az többnyire elrejti ezt és nem fogja lelassítani. De ha teheted inkább éjszaka csináld, amikor mások nem bosszankodnak miatta.
2023. aug. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!